מסיבת יום הולדת של שלושה ילדים בני 6 בחולון כמעט הסתיימה אתמול (שלישי) באסון. ענף עץ גדול קרס לפתע במקום בו שניות ספורות קודם לכן עמד תור ילדים בתור ל"שערות סבתא".
1 צפייה בגלריה
העץ שקרס בחולון
העץ שקרס בחולון
העץ שקרס בחולון
(צילום: פרטי)
האירוע החמור התרחש בשעת אחר הצהריים, בזמן מסיבת יום הולדת שערכו אורטל ודניאל נוריאליאן מ"ואוו בלונים" לשלושה בני 6, בפארק "חמשת החושים" ברחוב המרגנית בחולון. באירוע השתתפו עשרות ילדים בני 5-6 מגן חובה בעיר. תוך כדי פעילות, בזמן שדניאל הכין שערות סבתא לילדים, קרס לפתע עץ. למרבה המזל איש לא נפגע.
קראו גם:
"בעלי החליט לסגור את המכונה של השערות סבתא כי התחיל המופע", משחזרת אורטל הבוקר (רביעי). "בדיעבד זה היה הנס שלנו, כי התור למכונה היה בדיוק מתחת לעץ. ביקשתי ממנו שילך להכין עוד קצת פופקורן, ואז זה קרה".
מה קרה באותו רגע?
"דניאל שם לב שמשהו נופל ופשוט קפץ עלי וכופף אותי על הדשא, העץ היה ענק והיו בו קוצים כמו ברגים. דניאל נפצע ביד ואני בעיקר חטפתי טראומה והרגשתי לחצים כבדים בלב. כל המכונות שלנו התרסקו לחלוטין, העץ קרס סנטימטרים לידנו, זה היה ממש מפחיד. אנשים היו בשוק, היו שם 40 ילדים והמון הורים, כולם חשבו שקרה פיגוע. למזלנו הילדים קטנים ולא ממש הבינו מה קורה אבל ההורים היו מזועזעים, כולם עמדו שם ובכו".
אורטל פונתה לבית החולים עקב לחצים בחזה, ושוחררה רק הבוקר. כעת בני הזוג מנסים להבין כיצד זה קרה.
"בדיעבד הבנו שהעץ עבר לאחרונה גיזום", אומר דניאל ומוסיף: "כנראה הייתה בעיה בעץ אבל הגיזום לא היה תקין כי השאירו ענף ענק ולא חזק, הוא שקל כמה מאות קילו ואם הוא היה נופל על ילדים זה היה אסון גדול. להבנתי רק בלילה הגיעו לפנות את העץ שקרס. אני לא מבין איך דבר כזה קורה. יש לנו המון אירועים סגורים לל"ג בעומר וכמובן שאין לנו מכונות, אורטל עד עכשיו בהלם, ואני רק מעכל מה קרה לנו, אני מרגיש שזה יכל להיגמר רע מאוד".
מעיריית חולון נמסר בתגובה: "ראשית, העץ לא קרס אלא ענף גדול נתלש ממנו בשל ריקבון פנימי שלא ניתן לאיתור חיצוני. לגופו של עניין, העץ מטופל ומפוקח ונגזם בדיוק לפני שבועיים (ראי צילומים) על מנת להוריד משקל מהענפים. מדובר באלמוגן הודי אשר רגיש מאוד לשבר ולריקבון ולכן העירייה כבר הגישה בקשת כריתה לפקיד היערות, שרק לו הסמכות לאשר כריתת עצים במדינת ישראל".
לעדכונים - חדשות חולון