כבר 20 שנה שיעקב ורינה מריה דהן מחולון חיים כבני זוג, ולמרות שנישאו והם חולקים את חייהם זה עם זה, כפי שפורסם ב"מיינט חולון", במשרד האוכלוסין מתעקשים כי מדובר בהעמדת פנים ודורשים מרינה לעזוב את הארץ בסוף החודש.
1 צפייה בגלריה
יעקב ורינה דהן. האישה נתקעה בחו"ל
יעקב ורינה דהן. האישה נתקעה בחו"ל
יעקב ורינה דהן. גירוש?
(צילום: פרטי)
רינה היא מטפלת מהפיליפינים ויעקב הוא תושב הארץ. בשנת 2009 נישאו ומאז הם נאבקים להשיג לרינה אזרחות ישראלית.
בינואר 2020, לפני התפרצות הקורונה, בזמן שרינה עדיין מסדירה את הכרתה כאזרחית מדינת ישראל, טסו השניים לפיליפינים כדי ללוות את בתה של רינה שילדה. לאחר כחודש יעקב שב לארץ ורינה תכננה להצטרף אליו, אך אז פרצה המגיפה וכיוון שיש לה אשרת שהייה ארעית בלבד, היא לא יכלה לשוב לישראל.
קראו גם:
רק בינואר 2021, שנה לאחר שעזבה את ישראל, הצליחה רינה לשוב לחולון, ומאז נאבקים בני הזוג להסדיר את מעמדה. אולם המשבר שנוצר גרם לרשות האוכלוסין לבחון שוב את הנתונים, ולאחרונה קיבלו בני הזוג מסמך בו כתוב כי עליה לעזוב את הארץ.
"הזמינו אותנו עד למשרדי לשכת האוכלוסין כדי לקבל את המסמך. חשבנו שזו אזרחות וקיבלנו יריקה בפרצוף", מספר יעקב.
"במשך שנים אנחנו מגישים כל מסמך אפשרי, עוברים ראיונות כאילו אנחנו זוג פושעים. בחודשים האחרונים הוצאתי 35 אלף שקל על עורכי דין ואישורים ועבור מה? כדי שהמדינה שלי תעשה הכל כדי להפריד אותי מאשתי?".
כעת שוקלים בני הזוג לעזוב את הארץ. "כל חיי חייתי במדינת ישראל, אני אזרח שומר חוק ומשלם מיסים, אבל אם הם לא ישאירו לנו ברירה אנחנו נעזוב".
מרשות האוכלוסין נמסר: "מבדיקתנו עולה כי נושא כנות הקשר עלה כבר בעבר ונבחן מאז. מכלל הראיונות שנערכו לבני הזוג, מהעובדות שהוצגו ומההתרשמויות, עולה כי אכן קיים קשר בין השניים אך אין מדובר בקשר זוגי, על בסיסו מבקשת מריה לקבל מעמד בישראל. לכן הוחלט, לאחר תקופה לא קצרה של בחינת המקרה, על הפסקת ההליך המדורג".
כל העדכונים - חדשות חולון