חוגים בחינם לילדים, הנחות לבריכה, הגדלת תקציב הספורט וביטול אגרת השמירה: כך האופוזיציה בחולון מצליחה למנף את הסכסוך בקואליציה העירונית לקידום הצעות שבעבר לא הצליחו לעבור בהצבעות המועצה.
לפני מספר שבועות נוצר קרע בקואליציה של ראש עיריית חולון, מוטי ששון, שרגיל למשמעת קואליציונית מוקפדת ונהנה מיחסים הדוקים עם סגנו ויו"ר סיעת ש"ס, חיים סברלו.
1 צפייה בגלריה
ששון. "לא שוכחים להשקיע גם בתחומים שאינם קשורים בקורונה"
ששון. "לא שוכחים להשקיע גם בתחומים שאינם קשורים בקורונה"
הקרע הפוליטי הולך ומעמיק. ששון
(צילום: קובי קואנקס)
הקרע נגרם עקב מאבק על מבנה עבור מוסד חינוכי חרדי, שהעירייה טוענת כי לא ניתן להעביר לש"ס, כיוון שנושא הבעלות עליו נמצא בדיון בבית משפט.
לעומת זאת, סברלו טוען כי ששון מבטיח את המבנה כבר שנים עבור בית ספר יסודי חרדי לבנות, וכי לו ולבוחריו נמאס לחכות.
קראו גם:
בזמן שהקרע הפוליטי הזה רק הולך ומעמיק, יש כאלה שדווקא נהנים ממנו: בשבוע שעבר הצליחה סיעת "צעירים" להעביר הצעה שבבסיסה חוג חינם עבור ילדי העיר, כשש"ס הצביעו באופן חריג עם האופוזיציה.
המהלך פתח לחברי אופוזיציה נוספים את התיאבון, וחבר המועצה ניסן זכריה הגיש השבוע הצעה לביטול אגרת השמירה, זאת לאחר שקיבל הבטחה כי יצליח לקבל רוב קולות במועצה.
מדובר בהצעה שזכריה מקדם זמן רב, והוא היה גם שותף לביטול האגרה במאבק משפטי נגד עיריית חולון שהתקיים לפני כעשור.
עוד נודע כי גם חבר המועצה זאב ניסים מנסה לקדם מהלכים כל עוד סברלו תומך באופוזיציה, והגיש שתי הצעות. הראשונה ‑ להעניק מחיר מסובסד בבריכות העירוניות לחיילים תושבי חולון ולכל ילדי העיר. ההצעה השנייה מבקשת להגדיל את תקציב הספורט בעיר ב־25 אחוזים.
חברי האופוזיציה יודעים שזמנם קצוב. סברלו וששון הם מכרים ותיקים והולכים זה לצד זה בשביל הפוליטי כמעט 20 שנה, וקשה להאמין שבגלל מאבק על מבנה בודד היחסים יסתיימו. לכן באופוזיציה ממהרים לקדם כמה שיותר תוכניות, בתקווה כי הן אכן ייצאו לפועל ולא ייגנזו ברגע שש"ס תשיג את מטרתה.
כל העדכונים - חדשות חולון