עובדי רכבת ישראל מורגלים בהשבת אבידות יקרות לבעליהן, אך אירוע כמו שהתרחש בתחילת השבוע בתחנות הרכבת בחולון, גם צוותי הרכבת הוותיקים מתקשים לזכור.
בני המשפחה לאחר האיחוד בתחנת הרכבתבני המשפחה לאחר האיחוד בתחנת הרכבת
בני המשפחה לאחר האיחוד בתחנת הרכבת
(צילום: רכבת ישראל)
שלשום (ראשון) סמוך לשעה 17:00, הבחין מני נתני, מנהל משמרת בתחנת ת"א סבידור מרכז בנוסעת נסערת על הרציף. לאחר תשאול קצר הבין כי ילדיה של הנוסעת, תינוק בן שנתיים וילד בן 13, עלו בטעות לרכבת שהחלה בנסיעה לכיוון באר שבע, בעוד האם נשארה על הרציף עם בתה. נתני יצר קשר באמצעות תדר החירום עם מרכז השליטה הרכבתי הארצי, והודיע לכלל צוותי הרכבת באיזור על האירוע. במקביל, מוקד הביטחון ברכבת החל בסריקה של רציפי התחנות.
באותה העת, החל פקח הרכבת רועי עמר בסריקה נרחבת ברכבת, איתר את האחים המפוחדים, הרגיע אותם וליווה אותם עד ירידתם בתחנת חולון, שם פגשו את מאבטח התחנה אשר ליווה את הילדים עד אשר הגיעה האם, מלווה על ידי ראש משמרת הביטחון אייטגב אנדעלמאו.
"הייתי בחרדה עצומה וחסרת אונים, וכבר דמיינתי את הילדים מגיעים לבאר שבע ונאבדים לנצח", מספרת האם בתאל מזרחי. "היינו בדרך לחגיגת יומהולדת ברמלה ולמרות מה שקרה לא ויתרנו והגענו לחגיגה. תודה לצוותי הרכבת על מסירותם".
(האיחוד המשפחתי בתחנת חולון | צילום: רכבת ישראל)
"מיד כשהבנתי מה קרה נזכרתי בילדתי בת ה-3 והיה חשוב לי כל הזמן להרגיע את האם ולעדכן אותה שהאירוע בשליטה", מספר נתני. "הדגשתי לה כי הילדים נמצאו ואנחנו שומרים עליהם עד שישובו לחיקה".
"מיהרתי לאתר את הילדים האבודים על הרכבת ולהרגיע את הגדול מבינהם שהיה מבוהל", נזכר עמר. "זה חלק מהתפקיד שלי כמנהל הנסיעה ברכבת ואני שמח שיכולתי לסייע ושהכל הסתיים בשלום".
מימין: רועי אמר פקח הרכבת, מני נתני מנהל המשמרת בתחנת סבידור, אייטגב אנעלמאו ראש משמרת האבטחהמימין: רועי אמר פקח הרכבת, מני נתני מנהל המשמרת בתחנת סבידור, אייטגב אנעלמאו ראש משמרת האבטחה
מימין: רועי אמר, מני נתני ואייטגב אנעלמאו
(צילום: רכבת ישראל)