עיריית חולון ומדיטק חולון משיקים לראשונה בישראל את סינמטק הילדים – בית קולנוע חוויתי לילדים שבו תוכן ועיצוב ייחודיים, אשר מטרתו לקרב ילדים אל אמנות הקולנוע.
3 צפייה בגלריה
סינמטק הילדים בחולון
סינמטק הילדים בחולון
סינמטק הילדים בחולון
(צילום: טל ביטרמן)
סינמטק הילדים יהיה חלק בלתי נפרד מהמדיטק, מתחם התרבות הרב תחומי של העיר חולון, ויצטרף אל שאר מוסדות התרבות האיכותיים הפועלים במסגרתו: תיאטרון המדיטק לילדים ולנוער, מוזיאון העיצוב חולון, המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, המרכז לאומנות דיגיטלית, רשת הספריות ומערך "תרבות ודעת" וכמובן סינמטק חולון.
קראו גם:
פתיחת סינמטק הילדים היא חלק מהתפיסה האסטרטגית של עיריית חולון, להמשיך ולפתח עבור הילדים מוסדות חינוך ותרבות ייחודיים ומובילים.
סינמטק הילדים יציע חווית צפיית סרטים לילדים ולכל המשפחה שתכלול סרטים קלאסיים ועכשוויים, סרטים בינלאומיים ממדינות שונות שאינם מוצגים בבתי קולנוע מסחריים, סרטים אילמים בלווי מוסיקלי חי, וכן סרטים חדשים והקרנות טרום בכורה.
בנוסף, יתקיימו הקרנות מיוחדות בנושאים שונים, שבהם יוצגו קטעי סרטים שנערכו והותאמו במיוחד לילדים.
הקרנות הסרטים ילוו בפעילות העשרה קולנועית מגוונת הכוללת, בין השאר, פסטיבל קולנוע בינלאומי לילדים, סדנאות דיבוב, סדנת אנימציה, סדנת אפקטים מיוחדים, סדנת איפור ועוד.
3 צפייה בגלריה
המטרה: לחשוף את הילדים לאמנות הקולנוע
המטרה: לחשוף את הילדים לאמנות הקולנוע
המטרה: לחשוף את הילדים לאמנות הקולנוע
(צילום: יח"צ)
הילדים (והוריהם) יוכלו להתרווח בספות הצבעוניות שעוצבו במיוחד לצפייה משפחתית או עם חברים, לאכול פופקורן ב-10 שקלים בלבד (!), ולצפות בסרטים על מסך גדול, עם מערכות הקרנה וסאונד מהמתקדמות בעולם.
ראש עיריית חולון מוטי ששון: "אני שמח על הצטרפותו של סינמטק הילדים הראשון בישראל אל שורת מוסדות התרבות הייחודיים והמובילים של חולון עיר הילדים. חולון תמשיך לשים את הילדים בראש סדר העדיפות, ותמשיך להשקיע ברווחתם, בחינוכם ובעידוד צריכת תרבות איכותית".
דני וייס, מנכ"ל המדיטק: "דווקא בתקופה שבה עסק עולם התרבות כולו בהישרדות, המשכנו כאן במדיטק ליצור ולהפיק, וכעת אנו גאים ומתרגשים להציג את התוצר החדש שלנו - סינמטק הילדים. זהו מוסד תרבות חדש אשר אין כמוהו בישראל ובעולם כולו, הן בתכנים אותם הוא יספק והן בעיצובו ובצורתו.
"מטרתו לחשוף את הילדים לאמנות הקולנוע, להרחיב את המבט התרבותי-חברתי שלהם ולתת להם גישה לתרבויות נוספות, לשפות אחרות ולמנהגים וצורות חשיבה שונות".
אלון רוזנבלום, מנהל סינמטק חולון וסינמטק הילדים: "כמי שגדל מגיל צעיר בבית קולנוע שסבא שלי בנה ברמת גן ("אורדע", הקולנוע הראשון ברמת גן) נשאבתי לעולמות קסומים, לסיפורים מרגשים, לתרבויות שונות ולחוויות רגשיות מועצמות.
3 צפייה בגלריה
סינמטק הילדים בחולון
סינמטק הילדים בחולון
סינמטק הילדים בחולון
(צילום: טל ביטרמן)
"סינמטק הילדים ינסה לשחזר את החוויה הזו שנשארה אצלי בלב ובראש מאז. אנחנו נהיה בית קולנוע לילדים סקרנים וחוקרים. נאפשר לילד לגלות את העולם הפרטי שלו וללמוד על הרגשות שלו תוך שהוא מגלה את עולם הקולנוע הקסום והמרגש ודרכו את העולם שאנו חיים בו.
"תכנית הסרטים הייחודית שלנו תשלב בין קולנוע חדש לישן, בין סרטים פופולארים לסרטי איכות, סרטים מכל העולם בשפות שונות, סיפורים מרגשים שמכוונים לילדים וכאלה שגם פונים לקהל בוגר יותר. ניקח את הילדים למסעות לעולמות מוזרים, בגלקסיות רחוקות וגם נעסוק בסיפורים שקרובים לבית. הדגש שלנו בסינמטק הילדים הוא חוויות רגשיות ולא רק שכלתניות. אבל לא רק לילדים, אלא גם לאפשר להורים לחזור לילדות שלהם, לנוסטלגיה שלהם, ולחוות אותה שוב עם הילדים".
סינמטק הילדים נמצא בתוך מתחם המדיטק בחולון, מתחם נגיש וקל להגעה מכל מקום ובו גם מגרש חניה גדול בחינם. אולם "הביצה" הוותיק של המתחם שצורתו ביצה עגולה, פורק עד היסוד ועוצב ונבנה מחדש כבית קולנוע צבעוני ומשוכלל ובו 104 מקומות ישיבה.
האולם תוכנן על ידי האדריכל שאול קנר, המתמחה בתכנון מרכזי בידור ואולמות קולנוע (רשת "סינמה סיטי" ובתי קולנוע נוספים), מעוצב בסטנדרט בינלאומי ומצויד בטכנולוגיות המתקדמות ביותר.
שאול קנר, האדריכל שעיצב ותכנן את האולם: "עיצוב אולם סינמטק הילדים בחולון היווה אתגר משמעותי, האתגר מבחינתי היה ליצור חלל של אולם קולנוע רב תכליתי שמתאים לילדים ובוגרים כאחד - חלל מזמין המעניק לילדים תחושה של נוחות ורוגע ומעצים את חוויית השהות במקום.
"האולם בנוי בצורה של ביצה, כמו ביצה יש לו קליפה חיצונית קשיחה המגנה מבחוץ על הפנים. הקליפה הפנימית, אקוסטית, מרגיעה ושקטה, מהווה רקע לכתמי הצבע בגוונים שונים של הכורסאות באולם".
הסינמטק יפעל במהלך כל השבוע (כולל בשבתות) והפעילות בו תכלול הקרנת סרטים ייחודיים שהסינמטק יביא במיוחד לצד הקרנת סרטים חדשים לילדים ונוער.
בנוסף יתקיימו הקרנות מיוחדות אשר יועברו בליווי הרצאות וסדנאות, מפגשים עם יוצרים, שחקנים, במאים ותסריטאים, סדנאות שונות לילדים (משחק, אנימציה ועוד), פסטיבל סרטים בינלאומי לילדים ועוד.
מנוי ללא הגבלה יוצע לרכישה בעלות של 390 עד 440 שקלים. כרטיסים ימכרו בעלות של 25 עד 32 שקלים.