מיה דבש מכהנת למעלה משנה כמ"מ האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון, במקביל לתפקידה כעורכת התוכן הראשית של המוזיאון מיום הקמתו.
בעבר כיהנה כעורכת ראשית בכמה מהוצאות הספרים המובילות בארץ (כינרת, זמורה ביתן ומודן) וכן כעורכת הראשית של מגזין "בניין ודיור". במקביל לעבודתה כעורכת, אוצרת וכותבת, לימדה דבש אוצרות וכתיבה לתואר השני באקדמיה לעיצוב בצלאל.
דבש היא בעלת תואר ראשון בספרות (1974) ותואר שני באמנות ואוצרות, אוניברסיטת בן גוריון (2016), וכן בוגרת לימודי תעודה בעריכה באוניברסיטת בר אילן ( 1986) ולימודי עיתונות באוניברסיטת סינגפור (1978).
מיה דבש מסרה: " אני שמחה וגאה להמשיך בדרך בה התחלתי עם קבלת המינוי הזמני ומוקירה תודה לדירקטוריון ולמנכ"ל דני וייס על הבעת האמון בי. התקופה האחרונה היתה ללא ספק אינטנסיבית ומאתגרת ותרמה רבות לאופן בו אני תופסת היום את תפקידו של המוזיאון במרחב הציבורי והפוליטי בו אנו חיים. יחד עם הצוות המקצועי והמסור של המוזיאון והמדיטק נמשיך להציג תערוכות שימקמו את עולם העיצוב בהקשר תרבותי רחב ככל האפשר ויעמיקו תוך כדי כך את השיח סביבו."
מיה דבש | צילום: שי בן אפרייםמיה דבש | צילום: שי בן אפריים
מיה דבש | צילום: שי בן אפריים
(מיה דבש | צילום: שי בן אפריים)
דני וייס, מנכ"ל המדיטק: "מוזיאון העיצוב חולון נחשב לאחד המובילים בעולם, והוא ראוי להנהגה אמנותית ומקצועית מן המעלה הראשונה. לאורך שנותיה כעורכת התוכן ואוצרת תערוכות במוזיאון, ובעיקר בתקופה בה כיהנה כממלאת מקום האוצרת הראשית , הוכיחה עצמה מיה כראויה לתפקיד. ההצלחות של התערוכות עליהן היתה מופקדת, ובכללן ההצלחה הגדולה של התערוכה הנוכחית "ז'ה טם, רונית אלקבץ" מראות זאת."
מוטי ששון, ראש העיר חולון ויו"ר דירקטוריון החברה: "אני שמח על מינויה של מיה דבש לתפקיד האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון. התערוכות שיזמה ואצרה במוזיאון בשנים האחרונות היו בולטות, חשובות וראשונות מסוגן בישראל, ואני בטוח ביכולתה להמשיך ולהוביל את המוזיאון להישגים רבים נוספים".