מאז שבניין 38 ברחוב סרלין קרס השטח מגודר ונמצא תחת שמירה קבועה, עם זאת הדיירים חוששים כי עם הזמן ינצלו עבריינים את המצב על מנת לגנוב דברים מבין ההריסות.
2 צפייה בגלריה
ההריסות ברחוב סרלין
ההריסות ברחוב סרלין
ההריסות ברחוב סרלין
(צילום: קובי קואנקס)
קראו גם >>>>
"עכשיו כולם כאן וערניים אבל אין לדעת מה יהיה" מספרת דיירת מהבניין, "כל החיים שלנו שם, מסמכים, תכשיטים, כלים, אני מניחה שכל מוצרי החשמל והריהוט חסרי ערך בגלל הנזקים אבל לשרשרת זהב שנופלת מקומה שלישית לא קורה שום דבר ואת זה כולם יודעים". החשש של הדיירים הוא לא השערה בלבד וכבר ביום שני בערב דווח על בני נוער שניסו להיכנס למתחם אך נוכחות שומרים במקום מנעה מהם.
2 צפייה בגלריה
הריסות הבניין ברחוב סרלין
הריסות הבניין ברחוב סרלין
הריסות הבניין ברחוב סרלין
(צילום: קובי קואנקס)
מי שיש לו יותר מה להפסיד הם דווקא דיירי בניין 36, שאומנם לא קרס אך גם דייריו פונו ביום שבת כיוון שהמבנה נפגע "אמרו לנו שלפני הצום ינסו לתת לנו להיכנס לקחת דברים, אבל זה לא הסתדר" מספר דיירת בבניין "הבוקר שוב קיבלנו הודעה שמקווים שביום ראשון נוכל להוציא דברים, כבר ביקשו לאסוף מפתחות מכולם כי יעשו את זה אנשי מקצוע עם מצלמות גוף.
"לא ברור אם מדובר בארגזים שלמים או רק דברים חיוניים אבל גם זה משהו. אני חושבת שמי שינסה לפרוץ לבניין שלנו כדי לגנוב משהו הוא משוגע כי הבניין לא בטיחותי אבל אין היגיון בפשיעה, מי שעושה את זה לא חושב יותר מידי אלא פועל ולכן אנחנו מברכים על השמירה שהעירייה והמשטרה הציבה שם ומקווים שכולם שומרים על ערנות".