תושב חולון, המחזיק והמשתמש במבנה מגורים דו קומתי בחולון, הפעיל בו במשך שנים רבות גני ילדים בניגוד להיתר (מאחר שהמקום אמור לשמש למגורים בלבד) ובניגוד לצו בית משפט. הצו, שהוצא לבקשתה של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון ונכנס לתוקפו כבר ב-2012, אסר עליו להפעיל את הגן.
1 צפייה בגלריה
גן ילדים
גן ילדים
גן ילדים
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
יצוין, כי התושב עשה אומנם ניסיונות לקבל במהלך השנים היתר לשימוש חורג ואף פנה לערכאות, ואולם ההיתר לא ניתן לו מסיבות שונות והוא פעל בכל אותן שנים בניגוד להיתר ובניגוד לצו בית המשפט.
לאור זאת, קיבל בית המשפט לעניינים מקומיים חולון את עמדתה של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון והשית עליו לאחרונה קנס בסך 90 אלף שקל והתחייבות כספית בסך 50 אלף שקל למשך שנתיים שלא לעבור עבירה בה הורשע. בנוסף, ניתן לו צו הריסה או התאמה להיתר ואיסור שימוש שייכנסו לתוקף בעוד כחודש. המשמעות היא, שאם עד למועד זה לא יינתן היתר להפעלת הגן, הוא לא ייפתח בשנת הלימודים הקרובה.
נציג הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, עו"ד דנה אלקלעי-חדד ועו"ד יניב טל: "מדובר בעבירה חמורה ובגזר דין בהחלט מרתיע. המבנה כולו, שאמור היה על פי היתר הבנייה לשמש למגורים בלבד ל-4 יחידות דיור, הפך למעשה למבנה שבו פועלים כ-3 גני ילדים, אחד בקומת הקרקע ושניים בקומה הראשונה. במשך כעשור פעלו הגנים בניגוד לצו בית משפט ומבלי שניתן לכך היתר מהוועדה המקומית ואנו מברכים את כבוד השופט יעקובי שהבין את חומרת העבירה והטיל גזר דין ראוי והולם".
כל העדכונים - חדשות חולון