בשישי הקרוב, 27.10.17, יתקיים, זו השנה הרביעית, הטורניר השנתי של מאמאנט, "גם אני מודעת", להעלאת המודעות לבדיקה לגילוי מוקדם של סרטן השד.
את האירוע תנחה הספורטאית האולימפית יעל ארד, וגם השנה יגיעו סלבס מכל קשת התרבות והפוליטיקה, ביניהם: עינת שרוף שתפתח את הטורניר, ח"כ מירב מיכאלי, חן אמסלם, שרון איילון, רומי נוימרק, ורד ספיבק ושורדים נוספים מהעונה האחרונה, סי הימן, יונה אליאן, ששי קשת, גילי שם טוב ועוד.
בנוסף, בימים האחרונים מציפים את הרשת סרטונים של מפורסמים רבים שתומכים במטרה ורובם אף יגיעו לאירוע: שייקה לוי, יאיר לפיד, אורנה בנאי, דביר בנדק, מירב פלדמן, מיקי חיימוביץ' ועוד רבים וגדולים אחרים.
בשנים האחרונות הפך הטורניר, שיתקיים בין השעות 09:00-13:00 באצטדיון האתלטיקה בראשל"צ, לתזכורת חשובה לאמהות ולנשים בכלל לקיום הבדיקה, ובזכותו, ניצלו חייהן של רבות, כשמייסדות האירוע מצליחות להעביר את המסר משנה התפיסה - שהאחריות הבריאותית של אמהות בארץ ובעולם, היא אחריות חברתית.
הסטטיסטיקה אומרת ש-1 מ-7 נשים תחלה בסרטן השד. המחלה אינה מפלה בין גזע וגיל אך יש דרך להנצל וזאת ע"י גילוי מוקדם.
גם בחולון ובבת-ים ובמאמאנט הארצי עורכים אירוע לרגל חודש המודעות לסרטן השד.
קבוצות במאמאנט השונות בארץ , מארגנות אירוע "גם אני מודעת" , למען שחקניות אשר חלו והחלימו מסרטן השד ופועלות כל שנה בהתנדבות להפקת האירוע מתוך שליחות להעברת המסר. האירוע מופק בעזרתם של עסקים וחברים, תורמים וספונסרים.
1 צפייה בגלריה
צילום: יריב כץ
צילום: יריב כץ
צילום: יריב כץ
מנכ"לית מאמאנט, גלית אבשלום: "בפעם הראשונה השנה, יתקיימו טורנירים של ליגת מאמאנט בכל העולם, להעלאת המודעות לבדיקה מוקדמת לגילוי סרטן השד. 16,000 שחקניות, אמהותיהן, בנותיהן, וחברותיהן, מכל העולם, יחשפו למסר החשוב שאנחנו מעבירות כל שנה, למניעת המחלה, ואין דבר שמרגש אותי יותר מתרומתה של מאמאנט למאמץ העולמי בנושא".