כש"ימית 2000" רק הוקמה מדובר היה בבריכה שהתהדרה באטרקציה ייחודית בנוף הצחיח של ישראל במאה ה־20: מגלשת מים. למעשה - שתיים כאלה. "עברנו דרך ארוכה מאז", מספר שמשון חן, מנכ"ל החברה לבידור ובילוי חולון, שמכהן בנוסף כמנכ"ל המקום. "כיום יש לנו כאן קומפלקס אדיר וייחודי, שבשנה הבאה יכלול 30 מגלשות. המבקרים יימצאו כאן ספא מפואר ושפע אטרקציות בלתי נגמרות".
.
ימית ספארק המים. יח"צימית ספארק המים. יח"צ
ימית ספארק המים. יח"צ
(ימית ספארק המים. יח"צ)
הפארק החל את דרכו כ"בריכת השלום", שנחנך לרגל הגעת נשיא מצרים אנואר סאדאת בשנת 1978, וזאת לבקשת העירייה שרצתה להנציח את הרגע ההיסטורי. בשנת 1991 עבר המקום מתיחת פנים ועל תשתית בריכת השלום הוקם פארק המים "ימית 2000", שכלל מתקן מקורה עם מספר מועט של מגלשות. בהמשך הבינה ההנהלה כי צריך לצאת מהאזור המקורה ולבנות פארק מים רחב באזור פתוח. כיום מונה המקום 70 דונם, שכוללים 22 מגלשות ושעשועי מים רבים. בשנה הבאה יתווספו עוד שש מגלשות הנמצאות בבנייה בימים אלה. בשנת 1997 ניבנה הספא ושם הפארק שונה ל "ימית ספארק המים" - שילוב בין ספא לפארק המים. המודל הייחודי כולל מועדון מינויים סגור, שחבריו נהנים מכל המתקנים בעוד באי פארק המים לא יכולים ליהנות מהמועדון הסגור. מהספא המפואר והעשיר יכולים כולם ליהנות.
אז מה תמצאו במקום? בריכת שחיה אולימפית, בריכת גלים מקורה, מגרשי ספורט (כולל מגרש מיני פיץ'), פארק מגלשות אקסטרים הכולל מגלשות מים מסוגים שונים בגבהים שונים ולגילאים שונים, וכמובן את האטרקציה החדשה - "עולם הילדים", שמיועדת לפעוטות והוריהם. כמו כן, תמצאו במקום גם מתקני ספא מפנקים, מסעדה, חדר כושר, חוגים ספורטיביים, בריכה נפרדת למנויים, קייטנת קיץ, טיולים, סדנאות ועוד מגוון תכנים. יש לציין כי חלק מהמגלשות מחוממות ומקורות ויחד עם הספא הן מייצרות חווית מים בלתי נישכח גם בימי החורף הקרים.
מגלשות המים בימית ספארק המים. יח"צמגלשות המים בימית ספארק המים. יח"צ
מגלשות המים בימית ספארק המים. יח"צ
(מגלשות המים בימית ספארק המים. יח"צ)
ביטחון עצמי
ל"ימית ספארק המים" יתרונות רבים, שהבולט בהם הוא העמידה הגבוהה בתקנים. בארץ למודת אסונות חשובה הקפדה על קלה כחמורה למען ביטחון המבקרים. כיוון שהפארק שייך לעירייה, שהינה גוף ציבורי המבוקר על בסיס קבוע, ניתן להיות רגועים ולדעת שבנושא הזה אין שום פשרות. בנוסף, כיוון שהפארק הוא חלק ממועדון מינויים, שפועל כל השנה ולא רק בחודשי הקיץ, רמת האחזקה והתחזוקה של מתקני המים גבוהה במיוחד ונעשית על בסיס יומיומי, גם שלא בתקופת העונה החמה. הדבר מתבטא במקצועיות צוות העובדים, שנותר קבוע לאורך השנה.
עולם הילדים בימית ספארק המים. יח"צעולם הילדים בימית ספארק המים. יח"צ
עולם הילדים בימית ספארק המים. יח"צ
(עולם הילדים בימית ספארק המים. יח"צ)
ב 2019 יוקמו שש מגלשות מרוץ בגובה 14 מטר (התמונה להמחשה בלבד)ב 2019 יוקמו שש מגלשות מרוץ בגובה 14 מטר (התמונה להמחשה בלבד)
ב 2019 יוקמו שש מגלשות מרוץ בגובה 14 מטר (התמונה להמחשה בלבד)
(ב 2019 יוקמו שש מגלשות מרוץ בגובה 14 מטר (התמונה להמחשה בלבד))
"ימית ספארק המים", מפרץ שלמה 66, חולון; טלפון: 1-700-506-060.