בשכנוע, בהבטחות ובאיומים הצליחה, על פי החשד, חברה שהוצגה כנותנת שירות ביטוח לתיקון מכשירי חשמל, להוציא מאות אלפי שקלים מעשרות קשישים ברחבי הארץ. לאחר חקירה סמויה ממושכת ומורכבת, נעצרו על ידי יחידת ההונאה של מחוז ת"א ארבע חשודות תושבות חולון, וחשוד תושב אשקלון שנטלו חלק, על פי החשד, במרמה והונאה שיטתית של קשישים ברחבי הארץ ובהוצאת סכומי כסף גדולים מהם.
1 צפייה בגלריה
הנאשמת עשתה שימוש ב־18 המחאות שגנבה
הנאשמת עשתה שימוש ב־18 המחאות שגנבה
הבטיחו שירות ועשקו
( צילום אילוסטרציה: Shutterstock)
קראו גם:
החקירה הסמויה החלה לפני מספר חודשים, לאחר שהגיעו תלונות מאזרחים, מרביתם קשישים בגיל 70-95, ששוכנעו בשיחות טלפון חוזרות ונשנות לרכוש שירות לתיקון מוצרי חשמל ביתיים.
על פי החשד, בתהליך שיטתי של שכנוע, ותחת איומים בפנייה להוצאה לפועל ולבית המשפט, ביצעו הקשישים העברות בנקאיות, מסירת צ'קים ואף מסירת אלפי שקלים במזומן לשליח שהגיע אל בתיהם.
תוך כדי חקירת התלונות במשטרה, נחשפו קורבנות נוספים, קשישים, שכלל לא ידעו שנפלו קורבן לפעילות החשודים. על פי החשד, סכומי ההונאה עומדים על מאות אלפי שקלים שהוצאו מקשישים והופקדו בידיהם של החשודים.
עם הבשלת החקירה הסמויה, עצרה יחידת ההונאה במחוז ת"א את החשודים וערכה חיפושים במשרדי החברה בחולון ובבתי החשודים. הבוקר (שלישי) יובאו החשודים לדיון בעניינם בבימ"ש השלום בת"א.
כל העדכונים - חדשות חולון