מי עקר את התמרור המבלבל בכיכר סטרומה בחולון, שבגללו תושבים רבים נקנסים ב־1,000 שקלים וסופגים נקודות? סוחרי הכיכר מודים בחצי פה: "אם העירייה לא הוגנת עם הלקוחות - בעלי העסקים ייקחו את החוק לידיים".
1 צפייה בגלריה
גורם לבלבול? התמרור שנעקר, השבוע
גורם לבלבול? התמרור שנעקר, השבוע
גורם לבלבול? התמרור שנעקר, השבוע
(צילום פרטי)
קראו גם:
בשני צידי הכיכר קיימים תמרורים שמגבילים את השעות בהן מותר לפרוק ולהטעין סחורה על המדרכה. בשאר הזמן המדרכה מיועדת לחניית נכים בלבד.
"מותר למשאיות לעצור כאן בין השעות 6:00 ל־12:00", מסביר אחד העובדים בכיכר. "בשאר הזמן החניה מיועדת לנכים, אבל זה תמרור שהרבה אנשים לא מכירים, אז אנשים פשוט חונים שם אחרי 12:00 ובטוחים שזה מותר. ואז הם מקבלים דוח על סך 1,000 שקלים ועוד כמה נקודות".
לבעלי העסקים נמאס לטענתם מהבלבול אז הם החליטו להיפטר מהתמרורים.
בצד אחד נעשו מספר ניסיונות לקשקש בצבע על החלק בו כתובה ההנחיה בנוגע לחניית נכים, ובצד השני של הכיכר הגדילו לעשות ועקרו את התמרור מהמדרכה.
"לאנשים פשוט נמאס לראות את הלקוחות שלהם חוטפים דוחות בלי הפסקה. זה מטעה ומנצל את התמימות של האנשים. הם רואים שזה גורם לבלבול, אז למה לא מטפלים בזה? ברור שהעירייה מרוויחה המון כסף מכל דוח כזה, אבל זה לא לעניין. אם הם היו הוגנים, הם היו מציבים סימון כחול של חניית נכים, בדיוק בגודל של הסימון שמיועד לפריקה וטעינה. אסור לשחק עם הנהגים, צריך תמיד לחשוב גם על הצד שלהם ואיך שהם קוראים את הכביש".
מעיריית חולון נמסר: "לפני חמש שנים נכנס לתוקף תיקון לחוק חנייה לנכים שמטרתו הגדלת היצע החניה הזמינה עבורם. בהתאם לכך, חנייה זו הינה בשימוש דו תכליתי. על גבי התמרור כתובות ההנחיות במפורש. השחתה של רכוש ציבורי הינה אסורה ומהווה עבירה על החוק".