בניגוד לבקשת עורכי דינן, החליט בית המשפט לאשר לפרסום את שמותיהן של נורית (נור) שילוח (35) ומלכה (מלי) מלול (60), החשודות בהתעללות פיזית ונפשית של ילדים ממעון בינבה בשכונת גרין בחולון.
1 צפייה בגלריה
הגן בחולון
הגן בחולון
הגן בחולון
(צילום: קובי קואנקס)
תחילת המקרה לפני כחודש, אז עלה חשדם של זוג הורים שבתם נמצאת במעון, והם מחליטים להכניס למקום מכשיר הקלטה. לאחר שהאזינו לקלטות והתחלחלו, הם מיהרו להגיש תלונה במשטרה שפותחת בחקירה, ובין היתר אוספת חומרים ממצלמות האבטחה בגן.
בחומרי החקירה מתבהרת תמונה קשה. בין היתר נשמעות נשות הצוות צועקות על הילדים "כנסי מלאך המוות... את לא טובה מאף אחד" ובמקרה אחר: "תישרפי באש הגיהינום" כאשר ברקע נשמעים ילדים בוכים וצועקים.
ביום חמישי (17/6) עצרה המשטרה את השתיים ובהארכת המעצר הן ביקשו לאסור את פרסום שמן, דבר שבית המשפט סירב לאשר.
קראו גם:
עורכי הדין התעקשו כי מדובר בנשות צוות אוהבות ודואגות עם ותק רב, שזכו באמון ההורים במהלך השנים. נציג המשטרה הפתיע בדיון והסכים עם הקביעה הזו, ואף סיפר כי מרבית ההורים אכן הופתעו.
ביניהם גם ג' שבנה הצטרף לגן בשנה שעברה ומספרת: "מאז שזה קרה אין לי יום ואין לי לילה. את ההקלטות שמעתי רק אחרי המעצר, כל הגוף שלי רעד. בהתחלה כשדיברו על זה הייתי בטוחה שזה נקמה של הורים, או איזו אי הבנה אבל ההקלטות שרפו לי את הנשמה. איך אפשר לדבר ככה? אני ניסיתי לזהות את הקול של הבן שלי אבל קשה להבין משהו בין כל הצרחות והבכי. אמרו שהייתה גם אלימות פיזית אבל לא קיבלנו עוד מידע".
לדברי האם, "ההורים ביקשו שיארגנו לנו צפייה משותפת אבל אני לא יודעת אם אני יכולה לעמוד בזה, אני לא רוצה לראות מישהו מרביץ לילד שלי אבל אני גם לא מסוגלת להתעלם זה. אם יש סרטוני אלימות זכותנו לראות הכל, שנדע איך לטפל בילדים שלנו. זאת אישה שהילדים שלי רואים בה סבתא, אנחנו באים לאסוף את הילד והיא מעניקה אהבה לכולם, אף אחד לא יכול לומר שהכתובת הייתה על הקיר".
למרות תחושת ההורים, יש כאלו שמספרים שדווקא ראו סימנים מחשידים. "יש לי קשר משפחתי קרוב רחוק עם אחת מהעצורות והיה ברור לי שאכניס את בני לגן שלה" מספרת תושבת חולון, אם לארבעה.
"הוא היה שם בדיוק חודש וברחתי", היא מספרת. "משהו שם הרגיש לי רע, זה היה לפני הרבה שנים, ולמרות שלא היה לי הרבה ניסיון החלטתי להקשיב לאינסטינקטים שלי ולהוציא אותו. שנים לא היה לי נעים ממנה, הרגשתי מבוכה כל פעם שנפגשנו, עכשיו אני מבינה שהמבוכה כולה שלה. הורים אתם חייבים להקשיב לתחושת בטן שלכם, רק אתם יודעים מה טוב לילד שלכם".
הגננות אמנם ביקשו למנוע את פרסום שמן, אך בדיון שנערך בבית המשפט פסקה כבוד השופטת הבכירה איטה נחמן כי, "באשר לבקשת ב"כ החשודות לאיסור פרסום שמן של החשודות, הרי שהאינטרס הציבורי דווקא מחייב פרסום ולא מצאתי בנימוקים שהובאו בפניי להצדיק איסור פרסום".
לעדכונים - חדשות חולון