מדוע עיריית חולון מחקה הכרזה רשמית על שיתוף פעולה ראשון מסוגו לרכבים שיתופיים? "הם הבינו שעשו טעות והקצו משאבים עירוניים לחברה פרטית מבלי לערוך מכרז כפי שנדרש בחוק. חברות פרטיות אחרות מאוד נפגעו מזה".
רכבים שיתופיים: "כולם מוזמנים לגשת למכרז"רכבים שיתופיים: "כולם מוזמנים לגשת למכרז"
רכבים שיתופיים: "כולם מוזמנים לגשת למכרז"
(צילום: עיריית חולון)
בתחילת השבוע הודיעה עיריית חולון על מיזם חדש בעיר לרכבים שיתופיים שנערך בשיתוף פעולה עם חברה שלמה סיקסט. העירייה אף פרסמה ציטוט של מנכ"ל החברה וביקשה מהתושבים להוריד אפליקציה ייעודית לשרות.
כיוון שבמסגרת היוזמה נעשה שימוש בשטחים ציבוריים וחנויות ייעודיות סומנו, עלתה השאלה האם נערך מכרז מסודר כפי שנדרש בניהול תקין? נראה שלא, כיוון שלמחרת שיגרה חברת גוטו מובילטי, שמפעילה שרות דומה בערים סמוכות, מכתב בהול לעיריית חולון בדרישה לחשוף את המסמכים ובטענה כי המיזם ייעצר באופן מידי.
נראה כי בעירייה הבינו את הטעות, כיוון שזמן קצר לאחר הפנייה נשלחה הודעה מתוקנת זאת לאחר שלטענת העירייה נעשתה טעות בתום לב על ידי עובד עירייה שניסח הודעה שגויה.
בהודעה החדשה העירייה ממשיכה לעמוד מאחורי המיזם אך לא מזכירה את החברה הפרטית ומציעה לכל חברה שמעוניינת בכך לקחת חלק ביוזמה "זה סוג של כסת"ח" אומר גורם המעורה בנושא "הרי ברור שנערכה פעילות מקדימה מול חברה פרטית וזאת מבלי לערב אף אחד, אפילו חברי המועצה לא ידעו מכך ולא אישרו את הדבר. אם יש אפליקציה, ציטוט של מנהל בכיר והודעה רשמית זה ברור שהעירייה תיאמה הכל ובכך הדירה חברות אחרות, למרות שנעשה שימוש במשאבי העיר. לומר בדיעבד 'תצטרפו' זה היתממות כי הדבר הזה דורש מערך שלם וזה לוקח זמן, זמן שלחברות אחרות העירייה לא הואילה להעניק".
בתגובה לדברים עיריית חולון הכחישה את הטענות והזמינה את גוטו מובילייט להצטרף למיזם: "עיריית חולון לא התקשרה עם חב' שלמה סיקסט בדרך כלשהי ולא הקצתה לה משאבים עירוניים כלשהם, לרבות לא חניות. החניות אשר הוקצו בעיר לרכבים שיתופיים הוקצו לכל הרכבים השיתופיים באשר הם ולא לרכבי חברה ספציפית וזאת כפי שעולה באופן ברור מהשלט שהוצב בסמוך למקומות החניה.
"נראה כי עקב טעות שנעשתה בתום לב בפרסום העירוני היא זו שהובילה לטעות בהבנת הנושא והעירייה תפעל לתיקון הפרסום השגוי באופן מיידי כך שיובהר, כי כל הרכבים השיתופיים באשר הם רשאים להחנות במקומות שהוקצו להם. בהקשר זה, ככל שרכבים שיתופיים של חב' גוטו מוביליטי ישראל פועלים בעיר חולון, תשמח העירייה לקבל ממנה נתונים באשר לנפח השימוש ברכבים בעיר".
אתמול בערב (שלישי) העירייה הוציאה את ההודעה הבאה: "בעקבות פניות של תושבים ופנייה לעירייה של חברה המפעילה רכבים שיתופיים, הנחה ראש העיר את הגורמים המקצועיים בעירייה להקפיא את הפיילוט להפעלת רכב שיתופי בחולון".