הפגנה בישורון | צילום: באדיבות ההוריםהפגנה בישורון | צילום: באדיבות ההורים
הפגנה בישורון | צילום: באדיבות ההורים
(הפגנה בישורון | צילום: באדיבות ההורים)
הסעות הן חלק בלתי נפרד מהחינוך הממלכתי דתי יסודי כיוון שחלק ניכר מבתי הספר הם על אזוריים. אך בבית ספר 'ישורון' בחולון טוענים ההורים שההסעות, במצבן הנוכחי, עשויות לפגוע בילדיהם.
"על מנת לחסוך כסף ההסעה מאוחדת עם בית ספר אחר, והמשמעות היא שהילדים שלנו יושבים המון זמן בהסעה, לפעמים יותר משעה", מסבירה יו"ר ועד ההורים, אסתר יצחקוב ומוסיפה: "ההסעה מגיעה מוקדם לבית הספר, לעיתים עוד לפני שמשמרות הזה"ב מתחילים את הפעילות שלהם, אבל בגלל שההסעה מורידה אותם רחוק הם נאלצים לחצות לבד כביש סואן ומסוכן. באופן כללי ההסעה מתנהלת בצורה לא מאורגנת, בשבוע שעבר שכחו ילדה בבית הספר ויש תחושה של חוסר ביטחון".
בתחילה כלל המאבק גם בעיות במבנה בית הספר כגון שירותים, זרימת מים ובעיות חשמל, אך יצחקוב מספרת כי הנושאים נמצאים בטיפול, וכי כעת הם מרכזים את המאמץ בשינוי הסדרי ההסעות.
"אני מאמינה שכל מה שקשור למבנה פתיר ובעבודה, אבל לגבי ההסעה אסור לנו להתעכב, זה עניין של בטיחות. כבר השבתנו את הלימודים ביום שישי שעבר, הפגנו מחוץ לבניין העירייה ונעשה כל מה שצריך כדי לשמור על ילדינו", היא מסכמת.
מעיריית חולון נמסר בתגובה:
"הסעת ילדי החינוך הרגיל לבית הספר מתבצעת בשלושה אוטובוסים, כאשר תחנת ההורדה וההעלאה הוחלפה בשנה שעברה לרח' סוקולוב פינת רח' בן-יהודה, בשל עבודות בנייה שמתבצעות סמוך לבית הספר.
במסגרת זו הוצב מלווה מטעם מחלקת ההיסעים לליווי ילדי בית הספר, וזאת למרות שאינם זכאים לליווי (בניגוד לחינוך המיוחד). בנוסף, אמש הותקן מעקה בטיחות נוסף, באורך תשעה מטרים, שממשיך מרח' סוקולוב לכיוון רח' בן-יהודה, וזאת למרות המדרכה הרחבה שקיימת ברחוב.
כמו כן, הוחלט כי האוטובוסים ימשיכו להגיע לרח' סוקולוב ויעצרו במפרץ שמיועד לכך ושאושר על ידי אגף התנועה ועל ידי המשטרה, כאשר נוכחות הפיקוח העירוני במקום תתוגבר בשעות מסוימות, על מנת לאפשר העלאה והורדה בטוחה של תלמידים.
יצוין, כי בימים אלה נשקלת האפשרות למצוא פתרון חלופי לתחנת האיסוף והפיזור במתחם בית הספר, וכי התחנה שברח' חנקין צפויה לחזור לשימוש בתוך כחודשיים (לאחר שתיבנה מדרכה לכיוון בית הספר), כך שהנושא צפוי להיפתר סופית".