גן ילדים. פעוטון. אילוסטרציה: shutterstockגן ילדים. פעוטון. אילוסטרציה: shutterstock
גן ילדים. פעוטון. אילוסטרציה: shutterstock
(גן ילדים. פעוטון. אילוסטרציה: shutterstock)
הורים מגן ילדים בחולון שלחו מכתב בהול למינהל החינוך בדרישה להחליף את הגננת המחליפה, לאחר שגילו כי בעבר התלוננו הורים על התעללות רגשית בילדיהם. המקרה אף נבדק על ידי המשטרה, אלא שזו סגרה את התיק, וגם משרד החינוך בחן את התלונות ואישר לה לשוב לעבוד.
במכתבם טוענים ההורים כי הם מבינים שמשרד החינוך מבקש לשלב את הגננת במערכת החינוך, אך הם מסרבים שהשילוב יהיה על חשבון ילדיהם. "לא על הגב של הילדים שלנו", כך כתבו, "או על חשבון השקט הנפשי שלנו. מערכת החינוך לא הציגה בפנינו תעודת יושר כך שאין באפשרותנו לדעת באיזו עילה נסגרו התלונות".
עוד נכתב שם: "אנחנו נוקטים בגישה מחמירה הסוברת 'אם יש ספק אין ספק', ומבחינתנו, כל עוד יש או היה בעבר ספק לגבי התנהלות הגברת, אין לנו ספק שהיא אינה ראויה לשהות עם ילדינו באופן קבוע כגננת מחליפה".
השבוע, כאמור, ההורים איימו כי ימנעו ממנה להיכנס לגן. למרות פניית "מיינט חולון" הגננת סירבה להגיב לדברים.
מעיריית חולון נמסר: "מדובר בגננת ותיקה ומנוסה, שלפני כמה שנים הגישו נגדה הורים תלונה בגין התעללות רגשית, אולם המשטרה לא מצאה בתלונתם דבר וסגרה את התיק. במקביל, הופנתה הגננת לשימוע במשרד החינוך, וזה אישר לה לחזור לעבודתה. מכיוון שכך, אין מניעה להמשיך להעסיק אותה. דאגת ההורים ברורה, אולם תלונה במשטרה אינה צריכה להכפיש אדם לכל חייו".
יו"ר אגף הגננות בהסתדרות המורים, ענת דדון: "משרד החינוך אישר לגננת לחזור לעבודה ואם משרד החינוך מוכן לקחת אחריות אני לא מבינה את ההתעקשות של ההורים. אין שום מניעה שהגננת תעבוד כיוון שלא נמצא דבר נגדה וההורים צריכים לסמוך על המערכת".