מסיבת יום הולדת מרגשת לילדי "גן הזוועות" | צילום: פרטימסיבת יום הולדת מרגשת לילדי "גן הזוועות" | צילום: פרטי
מסיבת יום הולדת מרגשת לילדי "גן הזוועות" | צילום: פרטי
(מסיבת יום הולדת מרגשת לילדי "גן הזוועות" | צילום: פרטי)
בתחילת השבוע הוגש כתב אישום נגד הגננת כרמל מעודה מראש העין, שסרטונים קשים מהפעוטון שניהלה חשפו מעשי אלימות והתעללות קשים נגד התינוקות והילדים. שניים מהילדים שסבלו מנחת זרועה היו האחים, עומר וגיא, בני השנה והשנתיים. כחלק מניסיון לחזור לשגרה ערכו להם הוריהם מסיבת יום הולדת מרגשת במיוחד בסוף השבוע האחרון.
למסיבה שנערכה בפארק פרס בחולון, הגיעו כ-150 אנשים, ביניהם שכנים, חברים, קרובי משפחה, וגם תושבים רבים שהגיעו כדי לחזק את ההורים וילדיהם. "זה מחזק מאוד ואני תמיד אומרת לכולם שהם הרוח שלנו", מעידה ניקול דניאל-חג'בי, אימם של עומר וגיא. "תודה לאל שיש הרבה אנשים סביבנו".
למסיבת יום ההולדת הגיעה גם כוכבת הילדים, מיקי, איתה יצרה קשר אחת ממארגנות האירוע."מאז ששמעה על הסיפור, היא ביקשה את הטלפון שלי ואנחנו מדברות על בסיס יומיומי", מספרת האם.
איך הייתה התגובה כשראית אותה נרתמת, ומגיעה לשמח את ילדייך?
"זו הרגשה מדהימה. מיקי היא אדם מדהים שכולה לב גדול. אני יכולה לציין שהיא שותפה מדהימה למאבק הזה, ונותנת לי המון כוח בימים אלו. היא גם דואגת להזכיר לי בכל הזדמנות שיש לנו סיכוי להביא לשינוי מיוחל בכל התנהלות הגנים הפרטיים".
בתמונות מהמסיבה רואים את האושר על פני הילדים, מה זה עושה לך לראות אותם כך אחרי שכולם יודעים מה עבר עליהם בגן?
"אתם לא מכירים את עומר שלי, אבל כזה הוא. שמח, חייכן, ומאושר, והרוע של המפלצת לא ישבור אותו ולא ישנה אותו. הוא תמיד היה כזה ותמיד יישאר כזה. אנחנו מלמדים אותו עכשיו מהי אהבה אמיתית ולא איך שהוא למד שהיא צריכה להיות.
איך כל הפרשה הזו השפיע עליהם?
"עומר מתעורר בלילה, לפעמים הוא לא רוצה ללכת לישון, רואים גם חששות מדברים מסוימים שכנראה מהווים סוג של טריגר למה שהתרחש בגן. פתאום הוא מפחד מאוכל חם, או סתם משולחן האוכל ועוד אלמנטים נוספים שבאים לידי ביטוי. גיא בן שנה אז קצת יותר קשה לו להתבטא, אבל גם אפשר להבחין שהוא רוצה ידיים ומסרב לישון, אלא רק בלית ברירה.
"כרגע הם בשלב שהם 'מקיאים' את כל הפחדים וההתנהגויות שנכפו עליהם. גם עומר וגם גיא מופיעים בכתב האישום, אך בעוד גיא ספג מקרי אלימות 'פחות' קשים, עומר היה שק החבטות שלה. היא קשרה אותו לכסא, כיסתה אותו בשמיכה במשך 8 דקות ופעלה נגדו בברוטאליות בכל הזדמנות".
מסיבת יום הולדת מרגשת לילדי "גן הזוועות" | צילום: איתי לייפרמסיבת יום הולדת מרגשת לילדי "גן הזוועות" | צילום: איתי לייפר
מסיבת יום הולדת מרגשת לילדי "גן הזוועות" | צילום: איתי לייפר
(מסיבת יום הולדת מרגשת לילדי "גן הזוועות" | צילום: איתי לייפר)
איך אתם מתפקדים בימים אלה?
"לא כל כך מצליחים. אנחנו כל כולנו בתוך זה. לא חזרנו לעבודה, הגוף שלנו קורס והשגרה נראית רחוקה מאיתנו כרגע".
מה אפשר לאחל לכם מלבד שהסיפור יהיה מאחוריכם בהקדם?
"שנצליח במלחמה, שנעלה את הנושא למודעות כמה שניתן ושנצליח לגרום לשינוי. הילדים שלנו כבר עברו את זה אבל אפשר למנוע את התופעה הזו מילדים אחרים".
יום ההולדת וסיפורי הזוועות נגעו גם לליבה של "מיקי" שלא רק הגיעה ליום ההולדת והכניסה קרן אור לחיי הילדים והוריהם, אלא גם פרסמה פוסט בנושא ברשת החברתית, ובו הביעה תמיכה בעומר, גיא ושאר ילדי הגן ומשפחותיהם. שם הצהירה: "לא אפסיק ולא אנוח עד שיהיה פיקוח בגנים הפרטיים, עד שיבינו שהילדים שלנו לא הפקר", והוסיפה: "אנצל כל במה שיש לי לדבר עליכם. אף אחד לא ישכח אתכם ואת החברים שלכם מגן הזוועות".
הפוסט של מיקי. "לא אנוח עד שיהיה פיקוח בגנים הפרטיים" | צילום מסךהפוסט של מיקי. "לא אנוח עד שיהיה פיקוח בגנים הפרטיים" | צילום מסך
הפוסט של מיקי. "לא אנוח עד שיהיה פיקוח בגנים הפרטיים" | צילום מסך
(הפוסט של מיקי. "לא אנוח עד שיהיה פיקוח בגנים הפרטיים" | צילום מסך)