בתחילת החודש נמצאה גופה ברחוב ויתקין בחולון ומאז טרם זוהתה. "החשש הגודל הוא שהמצב הנוכחי לא ישתנה ויאלצו לקבור אותה כאנונימית", אמרו השבוע גורמים המעורים בנושא.
רחוב ויתקין, חולון. "לא יעכבו קבורה לנצח" | צילום: קובי קואנקסרחוב ויתקין, חולון. "לא יעכבו קבורה לנצח" | צילום: קובי קואנקס
רחוב ויתקין, חולון. "לא יעכבו קבורה לנצח" | צילום: קובי קואנקס
(רחוב ויתקין, חולון. "לא יעכבו קבורה לנצח" | צילום: קובי קואנקס)
בשלב זה ניסתה המשטרה לאתר את קרובי משפחתה של האישה, בין היתר באמצעות סנכרון בין תיאורה לתלונות על נעדרות מרחבי הארץ, אך לא הצליחו למצוא אדם שמכיר אותה. במקביל איש לא בא לדווח על היעדרותה.
במשטרה עדיין מנסים למצות את כל האפשרויות לפני שיפנו לבית המשפט ויבקשו לקבור את האישה באופן אנונימי, דבר שיוריד משמעותית את הסיכויים לזהות אותה בעתיד.
"זה מקרה מאוד מצער, כבר בשלב הראשון היה ברור שאין חשש לפלילים. היא כנראה נפטרה מקור והזנחה כי היה מדובר בימים מאוד קרים", מספר גורם המעורה בפרטי המקרה. "במצבים כאלו אפשר לחכות רק עד שלב מסוים, הרי לא יעכבו קבורה לנצח. אם לא יצליחו לזהות אותה ואף אדם לא יבוא לדרוש את הגופה, כנראה שרשויות החוק יקברו אותה. חבל שאנשים מסיימים ככה את החיים שלהם".
מקרה דומה אירע לפני כשנה בבת ים, אולם אז, אותרה לאחר מספר שבועות משפחתה של דרת הרחוב, שהגיעה מחו"ל על מנת לזהותה באופן מלא.
"חשוב לדעת שתמיד יש אופציות אחרות", מוסיף אותו הגורם. "יש משרדי רווחה, יש מקלטים לנשים ויש הוסטלים שיכולים לקלוט אדם במצוקה. במקרה הזה אני ממש לא יודע מה הסיפור האישי שלה שהביא אותה למצב הזה ואם לא יזהו אותה לעולם לא נדע".