ברוט באיזור נפילת המצוק | צילום באדיבות העירייהברוט באיזור נפילת המצוק | צילום באדיבות העירייה
ברוט באיזור נפילת המצוק | צילום באדיבות העירייה
(ברוט באיזור נפילת המצוק | צילום באדיבות העירייה)
שבוע בלבד לאחר שבעיריית בת ים הודיעו כי נשקלת האפשרות לפנות לרשות הממשלתית למצוקי הכורכר, בבקשת סיוע כספי לטיפול וחיזוק מצוקי הכורכר לאורך רצועת החוף העירונית, התרחשה התמוטטות באיזור חוף הסלע בעיר. האירוע המדובר התרחש לפני כשבוע, בעיצומו של אחד מימי הגשם הסוערים שפקדו את האיזור.
המשקעים הרבים שירדו בחוף הים, בשילוב הרוחות העזות שנשבו מכיוון מערב, הביאו לקריסה חלקית של מצוק הכורכר בקטע הסמוך למסעדות שליד חוף הסלע. חשוב לציין כי אין זו הפעם הראשונה שחלק ממצוקי הכורכר התלולים מתמוטטים, אולם הפעם הדבר התרחש בקרבת בתי העסק, והסב נזק גדול.
ראש העירייה, צביקה ברוט, הגיע לאיזור שנפגע על מנת לאמוד את הנזק בשטח וכדי להביט בעצמו במפגע הסביבתי במטרה להבין את משמעות הדבר. בעקבות הביקור במקום הורה ברוט לגורמים המקצועיים בעירייה באגפים השונים לבצע תיקונים שניתן לבצע באיזור שנפגע, בעיקר כדי למנוע החמרה של המצב בשטח.
"במשך שנים טיפלו ב'קוסמטיקה', אבל הזניחו לגמרי את תחזוקת הטיילת והחוף", אומר ברוט ורומז על כך שראשי העירייה הקודמים לא שמו דגש על טיפול בבעיית מצוקי הכורכר. "עכשיו הטיילת מתחילה לקרוס וגם המצוק לאורך החוף נמצא בסכנת קריסה ונדרשת פעולת חירום להצלתו".
"בימים הקרובים נגייס את הממשלה כדי למצוא את המימון הדרוש להשלמת התיקון ולדאוג שעונת הרחצה תיפתח השנה בזמן מבלי לסכן את חיי התושבים שלנו".
המצוק בחוף. "הטבע, כמו הטבע, לא צפוי בהתנהגותו" | צילום: קובי קואנקסהמצוק בחוף. "הטבע, כמו הטבע, לא צפוי בהתנהגותו" | צילום: קובי קואנקס
המצוק בחוף. "הטבע, כמו הטבע, לא צפוי בהתנהגותו" | צילום: קובי קואנקס
(המצוק בחוף. "הטבע, כמו הטבע, לא צפוי בהתנהגותו" | צילום: קובי קואנקס)
גם בעלי העסקים באיזור החוף, שבשנים האחרונות נפגעו מספר פעמים מאיתני הטבע, מקווים לטיפול מהיר בנושא. "בעיית המצוק ידועה שנים וחבל שבגלל הזנחה של מפגע סביבתי הטיילת שלנו תידרדר למקומות לא טובים", אומר אחד מבעלי העסקים. "אנחנו מאוד מקווים שהנהלת העיר וכל מי שצריך ידאגו כדי שלא יהיה פה אסון".
מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "מיד לאחר מקרה הקריסה, סייר ראש העירייה, צביקה ברוט באיזור והנחה את הגורמים המקצועיים לבצע תיקון מידי של החלק שקרס, וכן לערוך בדיקות בשאר חלקי הטיילת כדי לוודא שלא מסוכן להסתובב שם. במקביל, ראש העיר פועל מול גורמי הממשלה על מנת למצוא את המימון הדרוש להשלמת התיקון.
"כמו כן, בימים אלו מתקיים תהליך של מכרז למתן שירותי ייעוץ, תכנון וביצוע שיקום וייצוב מצוקי העיר, אשר סבלו מהזנחה של 15 שנים".