תושבת חולון ביצעה עבודות שיפוץ בביתה במשך כמה חודשים, לקראת סיום היא הזמינה מתקין תריסים וביקשה ממנו להחליף את כל החלונות בביתה. כיוון שהשקיעה זמן וכסף רב בשיפוץ היה לה חשוב כי החלונות שיותקנו יהיו מסוג איכותי ובעלי תו תקן ואחריות, וכך גם דרשה המתקין.
המחשה: shutterstockהמחשה: shutterstock
המחשה: shutterstock
(המחשה: shutterstock)
על פי כתב התביעה שהגישה האישה לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב, המתקין הבטיח לה כי הוא עובד מורשה של החברה ויספק לה את כל המסמכים הנדרשים, אך עם סיום העבודה החל להתחמק.
כשהאישה התעקשה אמר לה המתקין כי הוא יורד לרכבו להביא לה את המסמכים הרלוונטיים, האישה המתינה אך אז שמה לב כי הקבלה שאותה מסר לה על סיום העבודות בסך 13 אלף שקל נעלמה משולחן המטבח. האישה מיהרה לרדת לרחוב בו חנה המתקין, אך לטענתה רכבו כבר נעלם ומאותו היום הוא לא ענה לטלפונים שלה.
האישה החליטה לבדוק עם חברת החלונות האם האדם מוכר לה, ונמסר לה כי אין לו רישיון מתקין ובבדיקה שערכה החברה בביתה הוא ממילא לא טרח להשתמש בחלונות שהם מייצרים אלא בסוג זול יותר.
בכתב התביעה היא מבקשת מבית המשפט שיפסוק לה החזר ופיצויים על סך 18 אלף שקל, בין היתר עבור התיקונים שהיא נאלצת לבצע, אך היא גם מבקשת מבית המשפט סיוע באיתורו כיוון שלאחר שהמתקין נמלט, היא נותרה רק עם שמו ועם מספר הטלפון, וללא כל רמז אחר לקיומו.