בשבוע שעבר פרסמנו כי אירוע הדלקת נר חנוכה לכבוד הרב אליעזר ברלנד בחולון מעורר זעם בקרב תושבים. חלקם החליטו להביע את מחאתם ויצאו להפגין הערב (12/12) מול אירוע הדלקת נר חנוכה שנערך לכבוד הרב.
חסידי הרב שלא אהבו את נוכחתם יצאו אליהם וניסו לחטוף מהם את השלטים והמגאפונים: "היו מספר ניסיונות לאלימות נגדנו", מספרת מארגנת ההפגנה, לירין שי גושן.
"המשטרה הרחיקה כל מי שניסה להרביץ. הייתה אישה שניסתה לחטוף ממני את המגאפון והמשטרה מיד לקחה אותה. אנחנו כאן ולא מתכוונים ללכת".
-
הרב אליעזר ברלנד מנהיג פלג מרכזי בחסידות ברסלב וראש ישיבת "שובו בנים" הודה והורשע במסגרת עסקת טיעון בשתי עברות של מעשה מגונה ובעבירה אחת של תקיפה בנשים שבאו לבקש את עצתו וברכתו. הוא נידון ל-18 חודשי מאסר ושוחרר קב מצבו הבריאותי לפני מספר חודשים, לאחר שישב רק שנה אחת בכלא. הרב נחשב למוקצה בקרב מרבית הזרם הליטאי ורבנים רבים חתמו על עצומה נגדו. למרות זאת, נערך הערב אירוע הוקרה לכבודו באולם "המוזיאון" ברחוב הסתת בחולון.
טרם ההפגנה הביעו המארגנות חשש כי תומכיו ינהגו באלימות, לכן עם תחילת ההפגנה הגיעה ניידת למקום ומאבטחת את המפגינים לאורך כל ההפגנה.
-
שי גושן מאמינה שהבחירה בחולון אינה מקרית וכי חסידיו בחרו בעיר בכוונה תחילה: "האירוע נערך כיוזמה פרטית של חסידיו דווקא באזור שהוא לא חרדי כמו חולון, כיוון שבערים חרדיות מוקיעים אותו. רבנים רבים מתנגדים אליו וגם אני כבחורה עם מסורת לא מעוניינת בו כאן. אין לזה שום קשר לדת, הוא עבריין מין מורשע ואסור לערוך אירועים לכבודו.
מי שמארגן אירועים כאלו אלו בדרך כלל חוזרים בתשובה שחושבים שהוא מקרב אותם לאל, אבל מדובר באדם שגרר משפחות שלמות במשך 3 שנים לכל מיני פינות בחו"ל כי הוא ניסה להימלט מהחוק, אדם שחסידים לשעבר שלו מעידים כי התנהג באופן מטרידני ואדם שללא כל ספק מנהל קבוצה עם אלמנטים של כת. אסור לנו לתת לזה תמיכה בעיר חולון ובכלל".