על בית ברחוב גאולים, אשר זכה לכינוי "הבית הירוק" מאחר שכתליו מכוסים בצמחיה סבוכה, הוקמו לאורך השנים חריגות בנייה רבות.
2 צפייה בגלריה
הבית הירוק בחולון
הבית הירוק בחולון
הבית הירוק בחולון
(צילום: עיריית חולון)
המבנה ש"צמח" לגובה במשך הזמן הוא חלק ממבנה מגורים דו קומתי משותף עבור שתי יחידות מגורים המאושרות בהיתר.
קראו גם:
בעיריית חולון מסבירים כי בעל הנכס (או מי מטעמו) ביצע לאורך תקופה ארוכה שורה של חריגות בנייה רחבות היקף ללא היתר, שכללו תוספת של 3 קומות למבנה, עם 6 יחידות דיור והתקנת 70 מתקנים פוטו-וולטאים על גג הבית.
כבר בשנת 2006 החלה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, באמצעות מערך הפיקוח על הבנייה, בתהליך אכיפה כנגד העבירות בנכס ומי שאחראי להן.
במסגרת זאת, הוגש נגד בעל הנכס כתב אישום בגין החריגות שהיו קיימות אז, וביהמ"ש לענייניים מקומיים הוציא לו צווי הריסה על עבירות הבנייה שהוגדרו ברף הגבוה ביותר.
2 צפייה בגלריה
הבית הירוק בחולון
הבית הירוק בחולון
הבית הירוק בחולון
(צילום: עיריית חולון)
למרות זאת, בעל הנכס המורשע התעלם מהצווים והמשיך בפעולות בנייה נרחבות עד שב-2020 המקום הוכרז כמבנה מסוכן ביותר, וניתן צו לפינויו ואיסור שימוש בו בשל הסכנה לדייריו. העירייה פתחה בהליך לפינוי הדיירים מהמבנה וכן בניתוקו מתשתיות מים וחשמל, ובמקביל החל הליך דומה ע"י כיבוי אש בשל הסכנה הנשקפת מהמבנה.
בעקבות הטיפול המתמשך והבלתי מתפשר של הרשות, הרס לאחרונה בעל הנכס את הקומות העליונות שהוסיף בניגוד לחוק ופירק את כל המתקנים הפוטו-וולטאים מגג הבית.
מהעירייה נמסר כי הובהר לו, כי המבנה יחובר חזרה לתשתיות מים וחשמל רק לאחר השלמת הריסת כלל החריגות והשבת המבנה לקדמותו כפי שמופיע בהיתר הבניין.
עיריית חולון הודיעה כי, "הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חולון באמצעות מערך הפיקוח על הבנייה תמשיך במאמציה לאתר עבירות בנייה מסוגים שונים לרבות פיצולי דירות או שימוש בלתי חוקי בנכסים, ולטפל בהן באכיפה מנהלית ובאכיפה פלילית".
לעדכונים - חדשות חולון