שנה אחרי שקשישה מעדה ברחוב פרופסור שור בחולון בגלל מפגע במדרכה, שוב נפל קשיש באותה נקודה, למרות שתושבים פנו לעירייה בדרישה לתקן את המפגע. הקשיש שמעד נזקק להחייאה וטרם שב לעצמו. "אבא היה אדם פעיל, מרגיז לדעת שכל זה קרה בגלל מחדל", אומר בנו.
2 צפייה בגלריה
"מחדל". מעידת הקשישה לפני כשנה
"מחדל". מעידת הקשישה לפני כשנה
"מחדל". מעידת הקשישה לפני כשנה
(צילום: מתוך סרטון)
לפני כשנה מעדה ונפלה קשישה ברחוב פרופסור שור 8. היא נחבלה בכל חלקי גופה ושכנים מיהרו להגיש לה סיוע. האירוע המצער נתפס בעדשות של מצלמות אבטחה שמוצבות באיזור, ועל פי הנראה האישה נפלה עקב חוסר סימטריה בין אבני המדרכה למכסה הביוב בקטע הרחוב. בעקבות המקרה סבלה הקשישה מחבלות רבות ונאלצה לעבור ניתוח בשורש כף ידה.

צפו בתיעוד ממצלמת האבטחה >>>
הקשישה מעדה ונפצעה באמצע הרחוב
(צילום: מצלמת אבטחה, שימוש לפני סעיף 22/א לחוק זכויות היוצרים)

הדיירים סיפרו כי הם מתלוננים על הנושא כבר זמן רב, ופנו לפעיל החברתי מיקי בוזגלו, שפתח מספר קריאות בעירייה בבקשה לטפל במפגע. אלא ששנה חלפה מאז והריצוף לא הוחלף, ובתחילת החודש שוב מעד באותו מקום קשיש אחר.
הפעם האירוע ברחוב פרופסור שור 8 כמעט הסתיים באסון. האיש, שקיבל מכה חזקה בראשו, נזקק לפעולות החייאה. שכנים שכבר חוו אירוע דומה לפני שנה מיהרו לסייע. הם החלו בפעולות החייאה עד להגעת צוות מד"א למקום והאיש פונה לבית החולים כשמצבו אנוש.
הרופאים אמנם הצליחו לייצב את מצבו, אך על פי משפחתו ממתין לו שיקום ארוך ומורכב ולנוכח גילו המבוגר הוא לא צפוי לשוב לעצמו.
"אבא היה אדם פעיל וצלול", מספר בנו, ששוהה לצד מיטתו בבית החולים. "הוא היה בדרכו לפגוש את אמא כדי לסייע לה בקניות. לפי מה ששמענו, היה לנו הרבה מזל שיש תחנת מד"א קרובה והצוות הגיע מהר, אחרת לא בטוח שזה היה נגמר ככה. אבא התעורר אבל הוא מטושטש, לא ממש מזהה את הסביבה ולא ממש צלול. הוא מרותק למיטה ועדיין סובל מדימום בראש. בקרוב הוא יתחיל הליך שיקום. עברו עלינו שבועיים מאוד קשים. לא זזנו ממנו, אבל עכשיו אנחנו מבינים שיש עוד תקופה קשה וארוכה לפנינו ומנסים להיערך בהתאם".

קראו גם:

לעובדה כי אב המשפחה מעד במקום שעליו התלוננו תושבים קודם לכן, נחשפה המשפחה בדיעבד.
"זה מרגיז לדעת שזה איזור מועד לפורענות. אם זה קרה בגלל גשם או טעות עוד היינו מבינים, אבל כשמדובר במשהו שידעו עליו בוודאות ולא טיפלו? זה אומר שאבא במצב הזה בגלל מחדל, ואלה תחושות מאוד קשות, כי אולי היה אפשר למנוע את זה".

2 צפייה בגלריה
 "לטפל בבעיה". מיקי בוזגלו
 "לטפל בבעיה". מיקי בוזגלו
"לטפל בבעיה". מיקי בוזגלו
(צילום: פרטי)

גם בוזגלו, שצפה את הדברים ופעל כדי למנוע את הישנותם, נשמע נסער: "פתחנו פניות בדיוק על הנקודה בה הוא מעד. למרות שהראינו והזהרנו ופנינו מספר פעמים, אף אחד לא טיפל בזה. המקרה הזה היה עלול להסתיים במוות. חייבים להרים כאן הכל ולטפל בבעיה ולא לחכות לאסון הבא".
מעיריית חולון נמסר בתגובה: כל הפניות שנפתחו במוקד העירוני לגבי הרחוב טופלו על ידי אגף התשתיות בתוך זמן קצר מפתיחת הפנייה. רוב הפניות שנפתחו לאחרונה מתייחסות לפרופסור שור מס' 2, שטח שנמצא באחריות נת"ע שכן מבוצעות בו עבודות הרכבת הקלה, ולכן הפניות הועברו אליה לטיפול".