אירוע תקיפה חמור ואלים במיוחד התרחש היום (שלישי) בשעות הצהרים ברחבת המיון של המרכז הרפואי וולפסון בחולון: בן משפחתו של מטופל דרס בכוונה תחילה שני מאבטחים ובעקבות זאת נעצר על ידי יחידת האבטחה והועבר לטיפול משטרתי.
כתוצאה מהדריסה נפגעו שני מאבטחים אשר פונו לטיפול בחדר המיון.
(בית החולים 'וולפסון'| צילום: אבי מועלם)
ניר כץ, מנהל מערך האבטחה בוולפסון: "אנו נמשיך לעשות את עבודתנו במסירות וביעילות, בשיתוף משטרת ישראל, על מנת לשמור על תחושת הביטחון של העובדים ושל ציבור המבקרים".
ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, מסרה כי "לצערנו אירועי אלימות ותקיפת אנשי צוות בבתי חולים ובחדרי המיון מתרחשים כמעט בכל יום במוסדות רפואיים בארץ. מדובר בתופעה קשה שיש להוקיעה ולשרש אותה מן היסוד.
נפעל במלוא הכוח ונפעיל כל סמכות שיש ברשותנו על מנת לוודא שאנשי הצוות שלנו יוכלו לפעול בסביבה בטוחה.
אנשי מערכת הבריאות נמצאים בחזית ומעניקים שירות לאוכלוסיה מתוך מסירות רבה ובתוך תנאים מורכבים.
אפעל בכל האמצעים על מנת להעניק לצוותים שלנו בביה"ח וולפסון את מלוא הגיבוי ומלוא הביטחון בהגיעם למשמרת. מגיע להם כל הכבוד על המקצועיות והמסירות, ובמיוחד בתקופה עמוסה זו".
מדוברות המשטרה נמסר: "היום (ג') התקבל במשטרה דיווח על אירוע דריסה ותקיפה של מאבטחים בבית חולים וולפסון. עפ"י בירור ראשוני של נסיבות המקרה עולה כי החשוד (28, חולון) החנה את רכבו במקום אסור וכאשר אחד המאבטחים ניגש אליו וביקש ממנו להזיז את הרכב החשוד קילל אותו.
"בהמשך, במקום לעזוב את שטח בית החולים, נסע החשוד לעבר המאבטחים, פגע באחד מהם, משך אותו לתוך חלון רכבו ונסע עימו כאשר הוא משפשף אותו בקיר. 3 מאבטחים נפגעו באורח קל. החשוד נעצר וקיבל טיפול בבית החולים. המשטרה פתחה בחקירת האירוע".