אוה וד"ר מסרמן. מקווה לעבוד לצדה | צילום: באדיבות 'מאוחדת'אוה וד"ר מסרמן. מקווה לעבוד לצדה | צילום: באדיבות 'מאוחדת'
אוה וד"ר מסרמן. מקווה לעבוד לצדה | צילום: באדיבות 'מאוחדת'
(אוה וד"ר מסרמן. מקווה לעבוד לצדה | צילום: באדיבות 'מאוחדת')
את ד"ר אלה מסרמן, רופאת ילדים מוערכת מ'מאוחדת' בקוגל - כולם מכירים, אולם מה שרבים אינם יודעים הוא שהיא מהווה לעתים השראה למטופליה. אחד מהסיפורים המרגשים הוא זה של אוה זכרוב, בת ה־25 מחולון, שמילדות ראתה בד"ר מסרמן מודל לחיקוי. בעקבותיה היא החלה לפני שש שנים את לימודי התואר שלה ברפואה במולדובה, קישינב.
השבוע הגיעה אוה לחופשת מולדת ולא החמיצה את ההזדמנות לפגוש את רופאת הילדים האהובה, ולהחליף איתה חוויות על לימודי הרפואה התובעניים. "מאז שאני ילדה קטנה אני זוכרת את עצמי מגיעה לאלה, שתמיד פגשה אותי עם חיוך והבנה - ולא משנה עם איזו בעיה הגעתי אליה", סיפרה זכרוב. "אני מאוד אוהבת אותה. היא רופאה שמאוד מסורה לעבודה שלה, שמה לב לפרטים הכי קטנים. לא תמיד ילד חולה נמצא בצרה רצינית, אבל ההקשבה שלה וההבנה שלה תמיד היו במאה אחוז - ואלה דברים שאקח ממנה כשאהיה רופאה בעצמי".
לדברי זכרוב, במהלך הלימודים לימדו אותה ואת חבריה שיש כל מיני סוגים של רופאים ולכן יש לגבש גישה עצמית של איזה סוג רופאה היא רוצה להיות בחיים עבור מטופליה. "מההסתכלות שלי על ד"ר אלה אני יודעת שאני רוצה להיות כמוה, לתת את היחס שהיא מעניקה למטופלים שלה, לשים לב לפרטים קטנים, לא רק לטפל בבנאדם מבחינה פיזית אלא גם מבחינה רגשית. להבין, להקשיב לו, לדעת גם לטפל ברגשות".
בעוד חצי שנה צפויה זכרוב לסיים את לימודיה והיא כבר מסמנת מטרות. "זה נשמע קצת ילדותי אבל מאז שהייתי קטנה החלום היה לעבוד כרופאה במאוחדת", היא מגלה. "אני יודעת שהדרך עוד ארוכה, אבל הלוואי ויום אחד אגשים את החלום, אולי אפילו עם ד"ר אלה. זה יהיה ממש כבוד לעבוד איתה".