חבר המועצה שי קינן (חולון ביתנו) הגיש בישיבת המועצה האחרונה דוח שלטענתו מציג את כשל הצהרונים בחולון, מסקנות ועצות לשיפור בשנים הבאות.
בתחילת השנה הורים רבים נקלעו למצוקה כאשר התגלה כי עשרות ילדים אינם רשומים לצהרונים או רשומים למקומות לא נכונים. קינן מסביר בדוח כיצד קרה המחדל ואיך ניתן היה למנוע אותו.
כך לדוגמה נכתב במסמך כי כבר בהליך הרישום חלו כשלים והוא התנהל בשתי מערכות שונות - מינהל החינוך ורשת קהילה ופנאי שמפעילה את הצהרונים בעיר. בנוסף, הורים רבים חשבו שהם נרשמו ברישום מוקדם, וגילו שהם לא סיימו את ההליך בגלל הסרבול ברישום בשתי מערכות שונות.
בעיה נוספת שמציג קינן היא מחסור בכוח אדם וגיוס עובדים שבועיים לפני תחילת שנת הלימודים. קינן מתייחס גם לגודל הצהרונים (כ־35 ילדים) ומחירם, שלטענת קינן גבוה מדי כיוון שההנחה החדשה אינה חלה על ילדי הגנים. לטענתו, כשפנה ל'גורם בכיר' ברשת קהילה ופנאי נאמר לו כי "שיבצנו אלפי ילדים והאמהות ששוחחו איתך הן אותן 20 בכייניות פייסבוק".
קינן מציג את הדוח | צילום מסךקינן מציג את הדוח | צילום מסך
קינן מציג את הדוח | צילום מסך
(קינן מציג את הדוח | צילום מסך)
בנוסף לביקורת היו לקינן כמה הצעות ייעול: רישום במערכת אחת ממוחשבת ומתואמת ומינוי רכז שידאג ליצור קשר עם הורים שלא השלימו את הרישום; שיפור תנאי העובדים בצהרונים כדי לעודד גיוס עובדים איכותיים וקבועים והעסקתם באופן ישיר; צמצום מספר הילדים בכל צהרון והוזלת כל הצהרונים ולא רק צהרוני ילדי הגנים.
ראש עיריית חולון מוטי ששון אמר בישיבה כי המצב נגרם עקב תוכנית 'ניצנים' שנכנסה לתוקף חודש בלבד לפני תחילת שנת הלימודים ולא אפשרה לעירייה להיערך בהתאם. עוד צוין בתגובה הרשמית של העירייה, כי למרות הפרסום המוקדם על מועדי הרישום לצהרונים, הורים רבים לא השלימו את הרישום בזמן והתקבלו כאלף בקשות לצהרונים בסוף חודש אוגוסט ובתחילת ספטמבר.
"בכל מקרה, העירייה כבר הפיקה לקחים והטמיעה את החקיקה החדשה, תוך מחשבה מראש והיערכות לשנת הלימודים הבאה", נמסר מהעירייה.