חבר מועצת העיר מטעם סיעת "הירוקים", עו"ד רועי כהן מונה שוב לסגן ראש העירייה. כהן הוא נשיא להב, לשכת העצמאים והעסקים הקטנים ויושב מתחילת הקדנציה בקואליציה.
בעבר כבר היה בתפקיד סגן אך פינה את מקומות לבקשת ראש העירייה, מוטי ששון, על מנת להציע את התפקיד לחבר מועצת העיר מסיעת "חולון ביתנו", שי קינן, שעבר מהאופוזיציה לקואליציה לתקופה קצרה. כבר אז הבטיח ששון לכהן כי ברגע שיתאפשר לו ישיב לו את התפקיד. כשהיחסים בין קינן לששון עלו על השרטון הוא עזב את התפקיד וכעת שב כהן לתפקיד הסגן.
בישיבת המועצה אחרונה הודה כהן לששון על האמון שנותן בו והדגיש כי דווקא לאור הביקורת הקשה שמופנת כלפי העירייה, בין היתר מכיוון מבקר המדינה, הוא גאה להיות תושב העיר והולך לישון בלב שקט כשהוא יודע שששון מנהל את העיר. המילים של כהן עוררו את זעמם של פעילים חברתיים רבים ובמקביל גם הבהירו בצורה שלא משתמעת לשתי פנים כי אין בכוונת כהן להתמודד נגד ששון בבחירות הקרובות.
עו"ד רועי כהן | מונה שוב לסגן ראש העירייהעו"ד רועי כהן | מונה שוב לסגן ראש העירייה
עו"ד רועי כהן | מונה שוב לסגן ראש העירייה
(עו"ד רועי כהן | מונה שוב לסגן ראש העירייה)
"מאוד מחמיא לי הערכה של ראש העירייה כלפי העשייה שלי בחולון וברמה הארצית", אומר כהן". הוא מימש את ההבטחה שלו וזה מעיד על אמינות. במהלך השנים היו לנו הרבה ויכוחים ולא תמיד הסכמנו על סדרי העדיפויות של העירייה, אבל אי אפשר להתעלם מכך שמדובר באדם שמנהל עיר עם תקציב של כמיליארד וחצי שקל בצורה מצוינת.
יש לי שיח טוב עם ששון, הרבה זמן דרבנתי אותו לארגן את אירועי שישי בויצמן כי אני מאמין בקידום העסקים המקומיים. אני חושב שצריך לארגן עוד אירועים כאלו, גם בנאות רחל וקריית שרת. אני גם חושב שחולון בשלה לשינויים בנהלי החניה בעיר, הגיע הזמן לקבוע חניה בתשלום או חניה מוקצבת בזמן במרכז העיר".
הצעה לא כל כך פופלארית
"אני מאמין שזה ידרבן את העסקים הקטנים בעיר ויאפשר יותר תחלופה במרכזי עסקים. בסופו של דבר, מרבית בעלי העסקים בעיר הם חולונים בעצמם וזה יסייע להם. אני פועל במטרה להיטיב עם התושבים, מבחינתי הפעילות שלי לא צריכה שום תואר, לא צריך סמכות כדי לעשות, אני מארגן אירועים לזכר חללי מערכות ישראל ולזכר פצועי מערכות ישראל בלי שום תפקיד, פשוט יוזם ועושה".
אז למה בכל זאת רצית מינוי של סגן?
"להיות סגן ראש עיר זאת הצהרה שאני חלק מהנהלת העיר, שאני יכול להשפיע על מקבלי ההחלטות ושיש לי מעורבות בנעשה בעיר".