סיעת צעירים בראשות מורן ישראל מחזיקה 2 חברי מועצה במועצת העיר חולון , סגנו של מורן הוא איתי זילבר ויחד השניים הכניסו אווירה צעירה ואנרגטית למועצה, דבר שלא פעם גרם לחיכוכים בינם לבין זקני השבט של המועצה. כעת נציגי הסיעה מקימים מפלגה וישראל עומד בראשה "קודם כל חשוב לציין שמורן ממשיך להתמקד בחולון והעיר הזאת היא המרכז שלנו. באנו לשפר את חולון, כאן אנחנו נשארים וכמובן שנתמודד גם בבחירות 2018" אומר זילבר.
צילום: אלבום פרטיצילום: אלבום פרטי
צילום: אלבום פרטי
(צילום: אלבום פרטי)
אז למה להקים מפלגה ארצית?
"המטרה של מפלגת 'זה מקומי' רשומה בהשם שלה, להתמקד בנושאים מקומיים. היא תהווה פלטפורמה לפעילים חברתיים בכל הארץ, אך לכל עיר יש את הסוגיות שלה ולכן כל אחד יפעל אחרת. כמכנה משותף אנחנו דוגלים בדברים בסיסיים והכרחיים כמו דמוקרטיה, שוויון, ערכיות וכמובן שקיפות. בשלב זה אנחנו מתעסקים בברוקרטיה, הגשנו את כל המסמכים הנדרשים, יש לנו רשימה של למעלה ממאה מייסדים ואנחנו ממתינים לאישור על מנת שאנשים יוכלו להתפקד למפלגה".
לא פרסמתם שאתם מגייסים כסף, מהיכן מגיע המימון?
"אנחנו עומדים בכל הדרישות של חוק מימון מפלגות ולכן מותר לנו לקבל תרומה מאנשים שמאמינים בנו. אנחנו עושים הרבה עבודה בשטח וכל מי ששמע את מה שיש לנו לומר והתחבר לזה, הסכים גם לתרום מכיסו".
ישראל עצמו נמצא בשעה זו בדרכו לחופשה ארוכה במזרח, הוא עתיד לשוב אחרי החגים ובינתיים מסר תגובה קצרה "אנחנו לגמרי מכוונים לרמה המקומית, חולון היא הבית שלנו ואנחנו מתכוונים לעשות אותה טובה יותר".