עוצמה נשית מגיעה מכיוונים שונים וגם ממשברים וטרגדיות, אבל דומה שהמשבר אותו חוותה אשת הנדל"ן המשגשגת אתי סויסה בת ה-40 מבת ים צריך להילמד בבתי ספר לעוצמות מסוג זה.
1 צפייה בגלריה
אתי סויסה
אתי סויסה
אתי סויסה
(צילום: ענת קזולה // סטיילינג: לורה פלדמן)
היא נולדה בירוחם למשפחה מרובת ילדים ("עד היום זה המקום שאני מרגישה בו הכי בבית. זו חוויה מסוג אחר) וכבר בקטנותה ניכרה בה יכולתה השיווקית ("הייתי פלפל לא קטן בעייירה שהייתה אז, יודעת מה לומר, ובעיקר יודעת ל התחבר לאנשים ולגעת בהם") בגיל צעיר יחסית למדה במבואות ים במכמורת ("רציתי להחשף למקומות ואנשים שאני לא מכירה, לראות עולם") התגייסה לחיל התותחנים שם שירתה בהצטיינות ושם גם הכירה את אהוב ליבה ומי שיהפוך לבעלה ואבי ילדיה: "הכרנו בצבא", היא נזכרת, "זה היה קליק ראשוני וזה התפתח. עם נישואינו עברנו לגור בבת ים, שם הוא התגורר, אני התחלתי לעבוד בעיריית תל אביב והחיים התנהלו במסלול די בורגני".
ואז חל המפנה: "הייתי בשבוע ה-38 להריון", היא משחזרת, "זו הייתה בתי הבכורה והייתי בת 24 בסך הכול. ההריון היה תקין לחלוטין. גם האולטרא סאונד, הכול בעצם. חשתי בכאבים נוראיים והגענו לבית החולים. בבית החולים הבינו שהעובר, התינוקת בבטני, לא מתנועעת, ולא מגיבה. ביקשו ממני לאכול איזה חטיף שוקולד, את כל המכונה אכלתי, וכלום. הם חיברו מוניטור וישר הובילו אותי לחדר ניתוח. ילדתי את בתי במצב קריטי בין חיים למוות. שבועיים היא הייתה מורדמת ומונשמת, והייתי במצב שאני לא מעכלת, כי את כל הזמן מתפללת ומקווה שהכול יסתדר. עם שחרורה מבית החולים לאחר כמה שבועות של טיפול והשגחה אמרו לי שנגרם נזק מוחי, אבל הם לא יודעים עד כמה הוא חמור, ואז התברר שיש לה שיתוק מוחין.
"הרופאים היו די פסימיים, הם אמרו לי שככל הנראה היא לא תוכל ללכת, אבל אני לא ויתרתי, בשבילי אין דבר כזה לא יכולה. הפכתי להיות לביאה, אין טיפול שלא לקחתי אותה, מרכיבה על סוסים והידרותרפיה, מה שלא תרצו. בגיל 3 בתי התחילה לרוץ והיום היא פורחת. נכון, היא בת 15 ועדיין התפתחותה היא כמו של ילדה בת 9, אבל בשבילי זה שהיא מחייכת ונהנית זה הכול. שום דבר לא יכול לבוא בלי אמונה והרבה אהבה, וזה מה שאנחנו כמשפחה, אגב גם המשפחה המורחבת שלי ושל בעלי, תמיד עושים".
במקביל להתמודדותה עם בתה היא הביאה עוד ילדים לעולם (10 ו-9 ועוד בן בגיל 14) והחלה לפתח קריירה עצמאית בנדל"ן שם לקחה את העוצמות שהיו לה לגבהים חדשים: "מאז שהייתי קטנה הייתי טובה במכירות ושיווק, אני חושבת שזה נובע בגלל האמינות הרבה שאני מקרינה, אנשים מזהים מתי מישהו בא לעשות עליהם סיבוב ומתי מישהו דואג להם. וזה טבוע בי. במכירות זה או שאתה נולד עם זה או שאין לך את זה ולי היה את זה.
"אמרתי לעצמי למה שגם אני לא אלך ואעשה משהו עם זה, יהוון את זה, כי זה גם תחום שאני מאוד אוהבת. נכנסתי לרשת התיווך והנדל"ן 'רימקס' בבת ים, כעצמאית, חברתי לצוות רוזנברגר בניהולו של ערן רוזנברגר ותוך זמן קצר קצרנו הישגים מדהימים עד שהכתירו אותנו כצוות במקום הראשון בעיסקאות ברשת רימקס ומקום שלישי בכל אירופה. זה כמובן נובע בגלל הניהול המוצלח של ערן שאני יד ימינו, אבל גם בגלל הטוטאליות שלי".
מה זה טוטאליות?
"אני מטפלת בכל, מה שניתן ואפשר לעשות בכל המכלול הביורקרטי אני מבצעת. אנשים מבינים את זה. רואים שאתה מסייע להם, מייעץ. צריך להבין שבסדרי גודל של קניה ומכירה של דירות פרויקטים או עסקים, אנחנו חולשים על כל גוש דן כולל תל אביב, הרבה פעמים נתקלים גם במקרים שהם 'לא רגילים' נקרא לזה, יש מכירה של דירות לאחר גירושים, או חלילה לאחר פטירה של בן או בת הזוג או הורים, יש מקרים של פשיטת רגל וחובות, יש הרבה מקרים, וצריך לדעת איך להתנהל, ולכן את רוכשת לעצמך מיומנות גם כמגשרת, וגם כיועצת, וגם כמנחמת, אני לא יכולה אחרת. אין אצלי לגזור קופון וללכת. זה לא אני. כסף הוא חשוב, אבל יש גם בני אדם שמשלמים את הכסף הזה והם העיקר, לכן אני חושבת שאנחנו, כצוות, ואני דומיננטית בצוות הזה, מאוד מצליחים כי אנחנו באים באמת ממקום של אנושיות שהיא גוררת איתה הצלחה".
השיחה עם סויסה קולחת והלהט שלה כשהיא מדברת על הקריירה המוצלחת שלה כעצמאית בשנים האחרונות ניכר, אבל היא לא שוכחת לרגע מה חשוב באמת: "עם כל ההשקעה והאהבה שלי לקריירה אני יודעת שמה שחשוב זו המשפחה, ולא משנה מה יהיה אני תמיד אקדיש זמן, גם אחרי יום עבודה מתיש, לילדים, לבעלי ולמשפחתיות. העבודה היא קודש אבל המשפחה היא קודש קודשים".
טל': 052-8329959
לדף העסקי של אתי סויסה - אתי סויסה יועצת הנדל"ן שלך