השבוע עלו אוהדי הפועל חולון לכותרות לאחר קטטה המונית מול אוהדי הפועל באר שבע, בסיום משחק גביע המדינה שנערך בבית הנגב, אך נראה שהדרמות של אוהדי הקבוצה החולונית התחילו עוד לפני כן.
אוהדי הפועל חולון במשחק נגד מנרסה. צילום: עוז מועלםאוהדי הפועל חולון במשחק נגד מנרסה. צילום: עוז מועלם
אוהדי הפועל חולון במשחק נגד מנרסה. צילום: עוז מועלם
(אוהדי הפועל חולון במשחק נגד מנרסה. צילום: עוז מועלם)
במהלך משחק שהתקיים בהיכל הטוטו בשבוע שעבר, בו שיחקה הפועל חולון נגד מנרסה הספרדית, הניפו אוהדי הקבוצה דגלי ישראל כביטוי לגאווה לאומית בימים קשים של מתיחות ביטחונית. למרות הכוונות הטובות, מנכ"ל הפועל חולון, רועי דבורה, הסביר לאחד מאוהדים הנלהבים, שהדגל שהניף בולט במהלך שידור הטלוויזיה וככל הנראה מפריע לצילום המשחק.
האוהד סירב לקבל את הבקשה, ומאוחר יותר ביקשו אוהדים נוספים להבין את הדרישה של דבורה, בעיקר לאור העובדה שדגלים מונפים במשחקי 'חולוניה' כל הזמן.
דבורה הסביר בתגובה בקבוצת הפייסבוק של הפועל חולון כי אין שום מניעה להניף את דגל ישראל, אך במסגרת הדרישות של פיב"א הם התבקשו להזיז את הדגל מהפריים כיוון שהוא נתפס בעדשת המצלמה בכל פעם שהיה 'פוקוס' על הסל. דבורה הסביר כי בליגת האלופות משחקים מועדונים ללא שיוך ללאום מסוים ועל כן לא מקובל לנפנף בסממן לאומי, כמו דגל ישראל. זו גם הסיבה שלא מנגנים הימנונים, והקבוצה מחויבת להתנהגות זו בהתאם לדרישות הפדרציה הבינלאומית לכדורסל.
כצפוי, לא כל האוהדים קיבלו את ההסבר והתעקשו כי דווקא בימים אלו חשוב להדגיש את הגאווה הלאומית ומספר ימים לאחר מכן נראה כי דבורה מצא פתרון.
דבורה: "כמו שאמרתי, אין שום מניעה לנפנף בדגל ישראל במשחקים ועושים את זה בכל האולם. את ההערה קיבלנו מנציג פיב"א בזמן אמת. הבעיה היתה נקודתית כי זה הפריע לצילום - והדרישה אף הוסרה והוסדרה מול המשקיף. בסך הכל היה מדובר באי־הבנה וההערה שהתייחסה לצילום ולא לדגל ישראל".