אלופת ליגה ב' דרום א', יניב חולון ציינה אשתקד את עלייתה ההיסטורית לליגה א' וקיבלה את צלחת האליפות ההיסטורית מהתאחדות לכדורגל.
מאז עונת 2010/11 לא הייתה נציגה לעיר חולון בליגה א'. באותה עונה ירדה צפרירים המיתולוגית בקול ענות חלושה ובעיר הילדים דשדשו שלוש קבוצות בליגות ב' ו-ג' (לזרוס, עוצמה וצפרירים).
לפני ארבע שנים הוקמה יניב חולון שבתחילת העונה הנוכחית התאחדה מחדש עם צפרירים כדי להעמיד קבוצה חזקה שתרוץ לעלייה. לפני מספר חודשים הקבוצה השלימה את המשימה תוך כדי שהיא עושה זאת בגאון כמוליכת הליגה ברוב רובה של העונה הסדירה, תוך תצוגת מאזן מרשים ויכולת נפלאה על כר הדשא.
למרות ההצלחות המקצועיות על המגרש, מאחורי הקלעים של המועדון התנהלה טלנובלה של ממש - כפי שפורסם לראשונה במיינט חולון, גיגי חלובה, מראשי צפרירים חולון, הודיע כי הצד הניהולי של יניב חולון לא עמד בהבטחות טרם האיחוד וכי מבחינתו האיחוד מופסק לאלתר.
זה היה באוויר בחודשים האחרונים וקיבל כאמור עם סיום העונה שעברה את הגושפנקא הסופית והרשמית. בתום עונה אחת בלבד, הפועל צפרירים חולון ויניב חולון שאוחדו, סיימו את דרכם המשותפת הקצרה.
הפרידה של שני המועדונים התרחשה חרף הודעת עיריית חולון הקראה לשני הצדדים לשתף פעולה: "אין מקום ל-4 קבוצות תחתית בעיר המשחקות בליגות הכדורגל הנמוכות בישראל" טענו דאז ראשי העירייה.
נכון לעכשיו, יניב חולון צפויה ממשיכה בהכנותיה לקראת ליגה א' ובמועדון מתכוונים להעמיד תקציב ראוי. על אף העובדה שנכון לעכשיו, טרם התקבלו המענקים שהובטחו לקבוצה המאוחדת ע"י העירייה, מענקים שסביר להניח לא יתקבלו בסופו של עניין.
צפרירים חולון לעומת זו, עומדת בפני שנה של הקפאות פעילות ותשוב אל ליגה ג' החל מהעונה הבאה. בנתיים, במועדון נערכים לשיפוץ כללי של המגרש והתמקדות בהצלחות הילדים והנוער של מועדון הכדורגל הוותיק בחולון בכל הזמנים.