כאשר דיירי 'שדרות המגדלים' קנו בית בשכונה הם הבינו כי מדובר באחת משכונות הדגל של חולון. האיזור יוקרתי וייחודי ובשטחו מתנשאים גורדי שחקים מפוארים ושדרת דקלים מרשימה.
אבל בכל הנוגע לעבודות הפיתוח, לדיירים החדשים מתחיל להימאס מהסחבת: "קנינו בתים במיליוני שקלים וכל בוקר אנחנו פותחים את החלון למעברה".
שכונת 'שדרות המגדלים' | צילום פרטי שכונת 'שדרות המגדלים' | צילום פרטי
שכונת 'שדרות המגדלים' | צילום פרטי
(שכונת 'שדרות המגדלים' | צילום פרטי )
למרות שאין ספק כי מדובר באיזור יפה ומטופח, בין הבניינים היפים, שכוללים חדרי אשפה טכנולוגיים ואף שומר בשער, יש שטחי כורכר וחול שהופכים לבוץ וגורמים ללכלוך רב. הסיבה לכך היא שהשכונה עדיין בשלב התפתחות ובנייה, אך מניסיון עבר, המצב עלול להימשך זמן רב.
שכונת פינחס איילון בחולון היתה בשלבי בנייה יותר מ־12 שנים, במהלכן תושבים נאלצו לחיות עם שטחי בוץ וכלי עבודה כבדים על בסיס קבוע. לכן אין זה פלא שגם דיירי שדרות המגדלים חוששים ממצב דומה.
"הבטיחו לנו שבשטחים הציבוריים יבנו גני ילדים, פארקים יפים, קופות חולים וחנויות שימושיות כמו סופר פארם", טוענת דיירת חדשה בשכונה. "אבל בפועל אנחנו חיים בדיר חזירים. בהתחלה אמרו שזה בגלל שהרבה אנשים נכנסים לבתים חדשים, משפצים ופורקים קרטונים, אז יש המון פסולת, אבל מסתבר שהבעיה בכלל לא בדיירים.
"בימים גשומים השטחים שבין הבניינים הופכים לביצות ואנחנו נתקעים עם הרכבים, הילדים נאלצים ללכת ברחבות ריקות, כשכל רגע רכב עלול לצוץ, במקום ללכת בשביל סלול ומסודר. לצערי רק אחרי שקניתי דירה במיליוני שקלים גיליתי שגם אחרי האכלוס האיזור עדיין בשלבי פיתוח ולא נראה שיש אור בקצה המנהרה".
מעיריית חולון נמסר בתגובה: "התושבים בשדרה ביקשו לערוך כמה שינויים בתכניות, עיריית חולון נעתרה לבקשה ובימים אלו מתבצעים התיקונים בתכניות. לאחר סיומם והכנת אומדן עלות לתיקונים, ייצא מכרז לשם בחירת קבלן מבצע".