אחד הפרויקטים הנדל"ניים המשמעותיים ביותר בשטח העיר חולון נכנס בשבוע שעבר להילוך גבוה. כל זאת לאחר סיום עבודות ההריסה במתחם 'שוק העיר' ומתחם 'הום סנטר' הוותיקים במזרח איזור התעשייה.
כעת, לאחר חודשיים של פעולות הריסה, חלקן מורכבות, החל תהליך של פינוי הפסולת ותחילת עבודות התשתית להקמת המתחם המסחרי החלופי. התהליך הזה צפוי להתבצע במשך כחודשיים.
למעשה, מדובר בפרויקט פינוי־בינוי של העסקים שפעלו במקום, שרבים מהם יחזרו לפעול בשטח במסגרת הפרויקט החדיש שתקים 'קבוצת עזריאלי'.
את השוק הישן, שכלל חנויות רבות, יחליף מתחם מסחרי חדיש, בנוי לקומות ובו, פרט לשטחי המסחר, ייבנו שני מגדלים במתחם שייבנה בהשראת מתחם עזריאלי בתל אביב.
הקמתו של מתחם השוק העירוני החדש היא חלק מתוכנית המתאר העירונית שאושרה כבר בחודש ספטמבר 2012 וכעת, במקביל לקבלת היתרי העבודה והאישורים המתאימים, יחלו העבודות בשטח.
תוכניות בניין העיר ח־152/3 וח־499 כוללות פיתוח של כל איזור התעשייה העירוני באיזור מחלף חולון ובשנים הקרובות ייבנו במקום לא רק שטחי מסחר, שירותים, משרדים ומרפאות אלא גם מתחמי מגורים להם טרם הוצאו היתרי בנייה.
לדברי בעלי עסקים באיזור מדובר בצעד מבורך. "לא צריך להיות חכם כדי להבין שמה שקורה פה הוא ברמה שלא היינו רגילים אליה", אומר תושב בעל עסק לממכר מזון באחד המתחמים החדשים באיזור התעשייה.
"גם אם יש קצת קשיים עכשיו, אנחנו מאמינים שבשנתיים הקרובות נתחיל לראות שיפור ניכר מאחר שהמקום יהפוך למוקד מסחר מרכזי וחשוב בגוש דן".
ואכן, אם להתחשב בנתונים הפיננסיים באשר למחירי השטחים באיזור, נראה כי יש לבעלי העסקים מקום לאופטימיות. על פי נתונים אלה מחירי הקרקעות באיזור זה עלו בשש השנים האחרונות, מאז אישורה של תוכנית בניין העיר, ב־300 אחוז.