א' הוא בוגר תואר ראשון במימון ומינהל עסקים של המכללה למינהל בראשון לציון. לפני שלוש שנים הוא החל ללמוד במכללת תלפיות במטרה לקבל תעודת הוראה כדי לעשות הסבה מקצועית. לטענתו, במהלך לימודיו התערערו יחסיו עם הנהלת המכון עקב חילוקי דעות. "היו לי הרבה תלונות על התנהלות המכללה ולכן פניתי למל"ג", הוא אומר השבוע, "במכללה כמובן לא אהבו את זה ומאותו רגע התחילו לעשות לי בעיות".
1 צפייה בגלריה
סטודנטים
סטודנטים
סטודנטים
(צילום: הרצל יוסף)
לטענתו, הנהלת המכללה ניצלה את העובדה כי נכשל בשני קורסים כדי למנוע ממנו את קבלת התעודה. "שני הקורסים האלה שקולים לקורס שכבר עשיתי בתואר הראשון, ראש החוג שלי קיבלה אותו כקורס חלופי ואישרה לי שאני זכאי לתעודה אבל אז קיבלתי מכתב מראש המכללה ונכתב שם שלפני שיתחיל לדון איתי בנושא הוא דורש שאתנצל. זאת חוצפה, האם סטודנט לא זכאי להתלונן לממונים על התנהלות שאינו רואה לנכון? כולנו אנשי חינוך, מותר לאדם לומר את דעתו".
הסכסוך בין הצדדים נמשך כאמור זמן רב ובקרוב עומד הסטודנט לאבד את מקום עבודתו. "לפני שנתיים התחלתי לעבוד כמורה במוסד מוכר ומקובל. אני מקבל פידבקים מדהימים, מהמנהלים, התלמידים וההורים, אך לצערי על פי חוק אני יכול לעבוד בלי תעודה רק שנתיים וכעת הן מסתיימות. המכללה מחזיקה אותי כבן ערובה ומסרבת להעניק לי תעודה שאני זכאי לה, לכן בקרוב אאבד את מקור הפרנסה שלי והקריירה שלי תיפגע מאוד".
ממכללת תלפיות נמסר: "מפאת צנעת הפרט אנו מנועים מלפרט סוגיות מהותיות בעניין, נציין רק כי לטענות שהועלו אין אחיזה במציאות. אנו ממליצים לסטודנט לסיים את חובותיו האקדמיים, בהתאם להנחיות המועצה להשכלה גבוהה. מכללת תלפיות פועלת למעלה מ־80 שנה והכשירה עשרות אלפי בוגרות ובוגרים מובילים בכל שדרות ההוראה והניהול החינוכי".
על כך הגיב הסטודנט ואמר: "התאמצתי רבות בלימודים, סיימתי את לימודיי, כשהממוצע שלי מעל 86 ורוב ציוני הקורסים הנם מעל 90. המכללה מונעת ממני להמשיך ללמד מתמטיקה ולהכין את תלמידיי לבגרויות".