רכב נטוש בשכונה. למה להבליג? צילום: פרטירכב נטוש בשכונה. למה להבליג? צילום: פרטי
רכב נטוש בשכונה. למה להבליג? צילום: פרטי
(רכב נטוש בשכונה. למה להבליג? צילום: פרטי)
בימים אלו מנהלת עיריית חולון מאבק לפינוי הנגררים מרחובות העיר. בין היתר פקחי העירייה החלו לאכוף תיקון חוק עירוני חדש שאוסר חניה של נגרר שאינו מחובר לרכב. אך נראה כי בזמן שהעירייה מכוונת נגד הנגררים, דווקא תופעת כלי הרכב הנטושים הולכת ומתרחבת.
מצוקת החניה מוכרת בכל רחבי העיר, אולם מצוקת תושבי השכונה גדלה בגלל תופעה מטרידה: נטישתם של כלי רכב בסמוך למדרכות אפורות, מקום בו החניה מותרת לכל אחד וללא הגבלה.
באחד המקרים, מספרים התושבים, נדרשו כשלושה חודשים כדי לפנות רכב נטוש, ללא לוחיות רישוי. הדיירים טוענים כי פנו למנהל הרובע בדרישה שיטפל במפגע ויפנה את הרכב למגרש גרוטאות, כמקובל, אך תשובתו הפתיעה אותם.
"הוא כל הזמן אומר שאין מקום במגרשי הגרוטאות. 'הכל מלא' הוא אומר, ו'אין מה לעשות עם זה'. זה נשמע לי כמו בדיחה גרועה", אומר השבוע אחד התושבים, "כל היום אני קורא על מאבק בנגררים אבל ברכבים נטושים לא מטפלים? הרי אם הורידו את לוחית הרישוי ברור שמי שעשה את זה יודע שהוא עובר על החוק, אז למה להבליג על זה? הרחוב שלנו ממילא צפוף, הייתי מצפה שבמשך שלושה חודשים ימצאו מקום פנוי למטרד סביבתי".
ביום שישי שעבר פונה הרכב המדובר, אולם רכבים נטושים אחרים ממשיכים לתפוס את מקומות החניה של התושבים.
מעיריית חולון נמסר: "עד כה הוגשו למעלה מ־300 דוחות ודרישות פינוי לרכבים. בקרוב ייחתם הסכם עם גרר ולאחריו, הפיקוח יגרור כלי הרכב למגרש העירוני".