העמוד 'מיק האל'. לא מנסה להטעות את הגולש | צילום מסך מתוך הפייסבוקהעמוד 'מיק האל'. לא מנסה להטעות את הגולש | צילום מסך מתוך הפייסבוק
העמוד 'מיק האל'. לא מנסה להטעות את הגולש | צילום מסך מתוך הפייסבוק
(העמוד 'מיק האל'. לא מנסה להטעות את הגולש | צילום מסך מתוך הפייסבוק)
אחת התופעות שאפיינו את מערכת הבחירות המקומיות של 2018, היתה השתתפותם של חשבונות פייסבוק פיקטיביים במאבק על דעת הקהל, והבולט שבהם היה 'מיק האל בוזגלו'. בניגוד למשתמשים פיקטייביים אחרים, 'מיק האל בוזגלו' לא ניסה אפילו להטעות את הגולשים ברשתות כאילו הוא המועמד לראשות העיר לשעבר וחברת מועצת העיר בהווה, מיקי בוזגלו.
בניגוד לפעילויות פוליטיות יצירתיות שנולדו ומתו בתקופת הבחירות, מיק האל ממשיך להתקיים גם היום במרחב הווירטואלי. "שמי מיק ואני אל", כך מציג עצמו מנהל הדף בשיחה עם 'ידיעות חולון'. "אבל פשוטי העם יכולים לקרוא לי מיק האל בוזגלו. נולדתי לפני 3088 שנה לקליאופטרה וזאוס ואני מגיע אליכם מהאולימפוס שבמגדל השן. זה ליד מחלף חולון מזרח".
ומי אתה באמת?
"טוב, אני מבין לאן את חותרת. יש שאומרים שאני בכלל אישה, או קבוצת אנשים שאכפת להם שלא יעלה אדם שהרקורד שלו לא ברור לראשות העיר חולון ובגלל זה הופעתי ברשתות. יש כאלה שחושבים שאני בכלל מתומכי מוטי ששון אבל זה שקר. אני אל בכל רמ"ט אבריי. כן, יש לי עוד איבר כי אני אל. ויש לי גם חוש הומור אז אין סיכוי שאני איש של ששון".
מה אתה מחפש בעיר חולון?
"שני דברים: לנסות לשעבד את כל התושבים שלה, ובדומה לכל חולוני אחר, מקווה לעזוב אותה. תרומתי לחולון מתמקדת בחשיפת המתחזה שלי, מיקאל בוזגלו, שרצה לכבוש את כס ראש העיר ולמנוע ממני את השליטה בעיר, בישראל ובעולם כולו".
בתקופת הבחירות היית מאוד פופולרי, מהי הרלוונטיות של הקיום שלך היום, חוץ אולי מלפגוע בפעילים שונים בעיר?
"הסכנה עוד לא חלפה - המתחזה שלי עדיין שואף להיות ראש עירייה. אין לי שום בעיה עם פעילות חברתית של אף אחד, אבל צריך לזכור, מדובר בנבחר ציבור, חבר מועצת העיר, שרוצה להגיע לעמדת השפעה על העיר שאני מנסה להשתלט עליה. ראוי שגם הוא יקבל את דברי הביקורת, וסאטירה היא אמצעי מצוין להעברת המסר".
בעבר הגיש בוזגלו תלונה במשטרה נגד החשבון הפיקטיבי המדובר, לאחר שפורסם תחקיר אנונימי שטען כי חבר המועצה זייף את קורות החיים שלו, דבר שמעולם לא הוכח ובוזגלו מכחיש אותו בתוקף. 'מיק האל' מעולם לא נחקר ונראה כי איש אינו יודע מי באמת עומד מאחורי החשבון, אך לטענתו, הוא נפגש עם בוזגלו פעמים רבות.
"למעשה, אם מיקאל אי פעם ידע, וזה לא יקרה, הוא לא יאמין כמה קרוב אני אליו", מסכם 'מיק האל בוזגלו', "אני בכל מקרה אמשיך להקדיש את השנה הקרובה להמשך הניסיונות שלי להשתלט על חולון, ישראל והיקום הנראה לעין. אני לא עושה את זה לטובתי אלא לטובתכם".
ממיקי בוזגלו נמסר בתגובה: "עצוב שאנשים מבזבזים אנרגיה על דברים כאלה במקום לפעול למען העיר. הייתי שמח לראות את פניו בחלוקות אוכל ובסיוע למשפחות. אבל אנשים כאלה פועלים רק ברשתות".