בתחילת החודש יצאה לפנסיה מנהלת הלשכה של ראש עיריית חולון, ציפי חורש, לאחר שניהלה את לשכתו של מוטי ששון מהיום שבו נכנס לתפקיד. בראיון היא מספרת על החיים ליד התושב מספר 1 של חולון, ועל הסודות שרובכם לא יודעים עליו.
"הגיע זמן לדברים חדשים". חורש וששון | צילום: טל קרשנבאום"הגיע זמן לדברים חדשים". חורש וששון | צילום: טל קרשנבאום
"הגיע זמן לדברים חדשים". חורש וששון | צילום: טל קרשנבאום
("הגיע זמן לדברים חדשים". חורש וששון | צילום: טל קרשנבאום)
לאורך כל הדרך "במשך 17 שנים הייתי עקרת בית", מספרת חורש. "גידלתי את שלושת ילדיי והתנדבתי במוסדות לילדים. זאת היתה תקופה שבה לנשים עם ילדים קטנים לא היו הרבה אופציות, לכן כשילדיי בגרו החלטתי להיכנס לשוק העבודה".
ללשכה היא הגיעה לאחר היכרות רבת שנים עם ששון וברגע אחד נדרשה לעשות שינוי בגישה מול המכר הוותיק. "הכרתי אותו לפני כן והייתי תומכת נלהבת שלו ופעילה בבחירות הראשונות שבהן התמודד על ראשות העירייה. כשנכנסתי לתפקיד היה לי קצת קשה לעשות שינוי בתפיסה, כי פתאום היחסים השתנו: הוא הפך להיות הבוס שלי, כבר לא יכולתי לזרוק כל מה שעולה לי לראש וההתנהלות היתה שונה.
לשמחתי מוטי תמיד היה בוס נעים, הגון ומקצועי. אני מאוד מעריכה אותו ומאמינה בו, לכן היה לי קל לעבוד תחתיו, כי כשאת בוטחת בבוס שלך את עושה את העבודה מכל הלב".
הקשר האישי הוא שגרם לחורש לא מעט מתח בתקופת הבחירות האחרונה. "כמנהלת הלשכה עברתי עם מוטי מספר מערכות בחירות, בדרך כלל הכל עבר על מי מנוחות, מתמודדים וממשיכים. הבחירות האחרונות היו שונות. מוטי ספג המון השמצות, אמרו עליו שקרים וירדו לפסים אישים.
"היה לי מאוד קשה לראות איך מדברים עליו, הייתי נכנסת לרשתות החברתיות ומזדעזעת. הרגשתי צורך להגן עליו מכל ההתנגחויות מסביב. זה לא היה קל וזה הכניס המון לחץ ואי־נעימות".
ביום יום עבודתה של חורש כללה בעיקר את ניהול היומן האישי של ששון, מענה טלפוני וסיוע לתושבים שפונים ללשכה. "כשתושב לא יודע לאן לפנות הוא תמיד ירים טלפון ללשכה, גם אם זה בשבע בבוקר, ולצערי לעתים מתקשרים גם תושבים כועסים ואז צריך להרגיע, להסביר וכמובן לקחת פרטים ולנסות לפתור את הבעיה. מבחינתי העבודה בלשכה היא הטופ של העירייה כי כאן נמצאת הצמרת וכאן מתקבלות כל ההחלטות החשובות".
ששון ופעילים בדרך לקלפי | צילום: קובי קואנקסששון ופעילים בדרך לקלפי | צילום: קובי קואנקס
ששון ופעילים בדרך לקלפי | צילום: קובי קואנקס
(ששון ופעילים בדרך לקלפי | צילום: קובי קואנקס)
למוטי יש מוניטין של 'טכנופוב'. איך הצלחת לנהל לו את הלו"ז בלי אמצעים אלקטרוניים? "זה נכון, ועד היום אין לו מחשב במשרד וגם כנראה לא יהיה לו, למרות שניסינו לשכנע אותו לא מעט פעמים. מאז ומתמיד הקפדנו להדפיס לו את הלו"ז היומי והשבועי שלו והוא תמיד מסתובב עם עט ודפים מודפסים בכיס החולצה. זה לא מפריע לעבודה, כבר התרגלנו. ככה מוטי מתנהל בצורה הכי יעילה וכך הוא ימשיך להתנהל בעתיד".
המחליפה: קורין מורנו את חורש תחליף מזכירת הלשכה קורין מורנו, שלאחרונה קיבלה הצטיינות בסקר מענה לתושבים שערכה עיריית חולון. אך רגע לפני הפרידה ערך ששון לחורש מסיבת פרידה בלשכתו והתקשה להסתיר את ההתרגשות כשהתבקש להיפרד ממנה: "אני מאוד אוהב את ציפי, ציפי מאוד מסורה ומאוד אחראית, אפילו הדברים הכי קטנים תמיד היו משמעותיים מבחינתה וברור שזה משמעותי מבחינתי כי הראש שלי כל הזמן עובד בכמה ערוצים".
עם כאלו מילים חמות ומחמאות אין זה פלא ששון ניסה לשכנע את חורש להישאר בתפקידה. במשך שלוש שנים היא דחתה את הפנסיה, אך כשבעלה יצא לפנסיה באוקטובר האחרון, היא החליטה להצטרף אליו: "זה הזמן שלנו לטייל בארץ ובעולם, ללמוד חוגי יצירה שתמיד אהבתי, לנוח ובוודאי ליהנות מהמשפחה ומארבעת נכדיי. כל יום בעבודה נהניתי והתמלאתי סיפוק, אבל הגיע הזמן לדברים חדשים".