כתב אישום קשה שהוגש נגד תושב בת ים, חושף מקרה התעללות בכלבה, אותה אימץ באירוע משותף לעמותת חיות ותלמידים מחולון.
צילום אילוסטרציה: shutterstockצילום אילוסטרציה: shutterstock
צילום אילוסטרציה: shutterstock
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
בימי החורף מתקשות העמותות שמטפלות בכלבים וחתולים נטושים להתמודד עם העומס ולספק לכולם מחסה חם, שמיכות ומספיק מזון, מרביתן מנסות לארגן ימי אימוץ ומשפחות אומנה אך הדבר לא תמיד מסתיים טוב.
תלמידי בית ספר מחולון ערכו באחרונה יום אימוץ חגיגי לכלבים במטרה לסייע לעמותות מקומיות למצוא בית חיים לחיות נטושות. התלמידים הנרגשים ביקשו לתרום מזמנם ומרצם עבור מטרה חשובה אך לא העלו על דעתם כי לאירוע המשמח יהיו השלכות כל כך קשות.
בין עשרות המבקרים שהגיעו להפנינג היה גם תושב בת ים, בן 45, שאימץ כלבת רחוב שהשתתפה בהפנינג והביא אותה לבית משפחתו. ללא חינוך נאות או טיפול ראוי, הכלבה התקשתה להסתגל לבית המשפחה ובאחד הימים כששב האיש מעבודתו גילה כי היא עשתה את צרכיה על רצפת הבית.
על פי כתב האישום שהוגש נגדו בבית המשפט השלום בתל אביב, כתוצאה מכך הרים האיש את הכלבה, הטיח אותה בכח רב ברצפה וכתוצאה מכך היא מתה. כעת מואשם האיש בהיזק לבעל חיים על כך שהרג את הכלבה במזיד.
"זה הפחד הגדול של כל מתנדב", מספר פעיל לבעלי חיים מחולון. "כשאנחנו מוסרים כלב זה כמו למסור תינוק, אין לנו שום דרך להבטיח את שלומו למעט בדיקה של האדם שעומד מולנו אך לצערי יש טעויות וזאת הייתה טעות ממש טרגית".
בחולון נערכים בימים אלו מאמצים רבים למציאת בתים לכלבים נטושים, זאת כיוון שבימי החורף רבים מהם לא שורדים בתנאי כלביות ציבוריות ובעמותות.