מחקירה אינטנסיבית ומורכבת של משטרת ישראל, התברר כי במשך כשבעה חודשים, גנבו אישה מחולון וגבר מאיזור המרכז מאזרחים תמימים כסף רב.
החשודה, שידעה לבחור את קורבנותיה היטב, הגיעה לעסקים שונים עם החשוד, שחיכה לה ברכב סמוך, כאשר בכל גניבה הגיעו השניים עם רכב אחר. הם אף עשו שימוש גם במונית של החשוד שעבד כנהג מונית. בזמן שנסעו ברחובות, החשודה איתרה אזרחים תמימים, החשוד עצר את הרכב והחשודה יצאה למשימת הגניבה שלה.
לרוב, החשודה הציגה בפני האזרחים שטר כסף או מטבעות וביקשה תרומה לצדקה כאשר בחלק מהמקרים ביקשה מהאזרחים שיניחו את ידם על ראשו של החשוד ויברכו אותו בשל היותו "חולה", אז ניצלה את תמימותם וגנבה מהם כסף רב.
לרוב ביצעו החשודים את הגניבות בשעת צהרים, בערים פתח תקוה, רמת השרון, ת"א, רחובות, בני ברק, ראשל"צ, לוד, קרית גת וחולון.
צילום: דוברות המשטרהצילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
(צילום: דוברות המשטרה)
אחד האירועים, ביום ה-30 באפריל בשעת צהרים, החשודה ניגשה לאזרח (בן 63) ברח' המגשימים בפ"ת כששטר כסף בידה וביקשה ממנו תרומה לצדקה. האזרח מסר לחשודה שטר של 50 שקל. מיד אחרי, החשודה ביקשה מהאזרח לברך את החשוד שישב ברכבו, ואף דרשה כי יניח את ידו על ראשו של החשוד בזמן מתן הברכה. אז, שלחה החשודה את ידה לכיסו של החשוד וגנבה שטרות כסף בסכום של כ-30 אלף שקל.
מקרה נוסף אירע ביום ה-14 בנובמבר, ברח' צלח שלום בפ"ת אז נכנסה החשודה לבית עסק לממכר פיצוחים. בשיטה דומה של הצגת שטר כסף, נצמדה למוכר וגנבה מכיסו כ-20 אלף שקל (כפי שניתן לראות בסרטון המצ"ב).
אירוע נוסף, שתועד במצלמות האבטחה, אירע ביום ה-9 באוגוסט ברח' אילת בת"א, אז ניגשה החשודה לעובד גלריה במקום וביקשה שיחליף את השטר שהחזיר לה כעודף עבור מראה שביקשה לקנות.
אז, ניצלה החשודה את ההזדמנות וגנבה מכיסו של בעל המקום את הארנק שהכיל 500 יורו, 800 דולרים ו-3,000 שקל במזומן.
ביום ה-13 בינואר השנה, החשודה נעצרה בביתה שבחולון, עם החשוד, ומעצרם הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת. השבוע הוגש נגד כל אחד מהחשודים כתב אישום חמור המכיל 40 אישומים בעבירות של קשירת קשר לביצוע עוון וגניבה.
יחד עם כתב האישום הוגשה נגד השניים גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם. החשוד הגיש ערר על החלטת המעצר והיום יתקיים דיון בעניינו בבימ"ש המחוזי בלוד.