רגע אחרי שחשב שהצליח לרכוש רכב ראשון בחייו, טוען צעיר מחולון כי הבין שהיה קורבן לעוקץ. לדבריו, המוכר קיבל את הכסף אך למרות זאת התחמק משלב העברת הבעלות בדואר כמתחייב.
המדובר ברכב מסוג פולקסווגן, מסוף שנות ה־90. הצעיר ביקש מהמוכר לרכוש את הרכב אך קודם דרש ממנו לעבור את מבחן משרד הרישוי, ולקבל רשיון רכב חדש, דבר שיעיד מבחינתו על כשירות הרכב לעלות על הכביש.
לדבריו, כפי שסוכם, הרכב עבר את המבחן במכון הרישוי, ובסופו הועברו למוכר 4,000 שקל ולאחר מכן נסעו השניים לדואר ישראל כדי להעביר את הרכב בעלות.
לדברי רוכש הרכב, מאחר שהשעה כבר היתה מאוחרת, סניף הדואר בעיר כבר נסגר ולכן השניים סיכמו ביניהם שהמשך ההליך ייעשה למחרת. לדברי הרוכש, למרות הסיכום, בחודשים שלאחר מכן הוא מצא את עצמו רודף אחר בעל הרכב שמצדו התחמק, לא ענה לשיחות טלפון ודחה אותו בתירוצים שונים ומשונים.
בנוסף, מספר פעמים הגיע הצעיר לסניף עם טופס ייפוי כוח חתום על ידי מוכר הרכב, טופס שלטענתו אמור להספיק. בכל הפעמים הללו הטופס לא סיפק את הפקידים בסניף הדואר והליך הרכישה לא יצא לפועל.
לאחרונה, לטענת רוכש הרכב, התברר לו שהרכב בכלל נושא רישיון כתום (כלומר שהוא הורד מהכביש). בעקבות כל אלה פנה הרוכש לבית המשפט ותבע את בעל הרכב בדרישה לפיצויים בסך 8,000 שקל.