בבחירות האחרונות איבדה סיעתו של ראש עיריית חולון, מוטי ששון, מנדט אחד ונותרה עם שישה, וכך גם סיעת ש"ס שנותרה עם ארבעה בלבד. לאחר מספר קדנציות עם בסיס בטוח נאלץ התושב מספר 1 להתמודד עם מציאות חדשה, שנכון לעכשיו משבשת את עבודת העירייה.
ששון. מנסה שלא להפוך קורבן לסחטנות | צילום: קובי קואנקסששון. מנסה שלא להפוך קורבן לסחטנות | צילום: קובי קואנקס
ששון. מנסה שלא להפוך קורבן לסחטנות | צילום: קובי קואנקס
(ששון. מנסה שלא להפוך קורבן לסחטנות | צילום: קובי קואנקס)
מתוך רצון לבסס את כוחה של הקואליציה צירף ששון לאחרונה את אילן גזית, שמונה לסגן ללא שכר וקיבל את תפקיד יו"ר ועדת הספורט. ששון מבין שלבסס קואליציה שלמה על קשר פוליטי טרי עם אדם בודד זה דבר מסוכן, שעלול לחשוף אותו לסחטנות, וטרם אמר נואש מצירוף סיעות נוספות לקואליציה. המשמעות היא שטרם הוחלט על יו"רים וחברי ועדות אחרות, וכבר מספר חודשים שאותן ועדות אינן מתכנסות.
כך יוצא שהוועדות האחרונות שהתכנסו היו הוועדה לתכנון ובנייה, ועדת משנה לתכנון ובנייה (ב־16 באוקטובר), וכן ועדת מכרזים שהתקיימה ב־24 באוקטובר, רגע לפני הבחירות.
עם זאת, יש לציין כי ישיבת הרשות לרישוי מקומי (שמעניקה אישורים פרטיים לתושבים), ממשיכה לפעול כסדרה מאחר שחבריה הם סגן ראש העירייה, זוהר נוימרק ומהנדסת העירייה, מימי פלג, שלא חל שינוי בתפקידם.
בנוסף, עיריית חולון לא יכולה לקיים מכרזים, מאחר שוועדת המכרזים שטרם הוחלט מי יהיו חבריה. גם ועדת חינוך לא התכנסה מחודש מאי 2018, אך במקרה זה יו"ר הוועדה יהיה ככל הנראה ששון ועל כן הפעילות תימשך כסדרה.
בניין עיריית חולון| צילום: קובי קואנקס בניין עיריית חולון| צילום: קובי קואנקס
בניין עיריית חולון| צילום: קובי קואנקס
(בניין עיריית חולון| צילום: קובי קואנקס )
ויש גם ועדות שלא התכנסו ללא קשר לבחירות - ועדת הקליטה לא התכנסה מינואר 2018, ואילו ועדת בריאות לא התכנסה משנת 2017. "אחרי בחירות מגיעים לוועדות חברים חדשים ומלאי מרץ ואני משוכנע שזה מה שיקרה גם הפעם", אומר גורם בכיר בעירייה. "עם זאת, ועדות פרטיות בתחום החינוך פועלות כסדרן וכך גם כל מה שקשור לאישורים אישיים בתחום הבנייה, ועל כן אין לתושבי חולון סיבה לחשוש".
בנוסף, יש לציין כי המצב עלול לעכב את אישור תקציב 2019, שנכון לעכשיו יפעל על פי תקציב 2018. מעיריית חולון נמסר בתגובה: "נמשכים המגעים בין ראש העירייה לסיעות השונות וההליכים צפויים להסתיים בקרוב".