האם מדובר בכלבה מסוג פומרניין או לא? זאת הסוגיה שעומדת במרכזה של תביעה שהגישה תושבת האיזור נגד אשה ממנה רכשה את חיית המחמד שלה. לטענתה של התובעת היא שילמה עבור גור כלבים גזעי אך בדיקת וטרינר מטילה בכך ספק. כעת היא תובעת את כספה בחזרה בתוספת פיצוי על עוגמת הנפש שחוותה.
תחילתו של הסיפור לפני מספר חודשים, אז חשקה התובעת בכלבה קטנה ואופנתית, לא מאלה שאפשר לאמץ בעלות קטנה בעמותות למען בעלי החיים. היא החליטה לשלם ממיטב כספה עבור גזע יוקרתי. לטובת כך חיפשה הצעירה באתרי האינטרנט מישהו שמוכר גורת כלבים מסוג פומרניין.
מדובר בגזע כלבים מסוג שפיץ. הוא נקרא על שם האיזור פומרניה במרכז אירופה (כיום חלק ממזרח גרמניה וצפון פולין). הפומרניין הוא צאצא של כלבי שפיץ גדולים יותר. הגזע נעשה פופולרי על ידי בני המלוכה מאז המאה ה־17. המלכה ויקטוריה החזיקה בבעלותה פומרניין קטן במיוחד וכתוצאה מכך הגזע הפך פופולרי ברחבי העולם. לכלב זה יש שני זנים, הגדול יותר, מסין, והקטן יותר, מרוסיה.
מאחר שמדובר בכלב מאוד מבוקש עלותו בהתאם ועל כן נאלצה הצעירה להיפרד מ־2,500 שקלים עבור הזכות לגדל גורת כלבים זו.
לטענתה, כעבור מספר חודשים, החלה הכלבה לסבול מבעיות רפואיות שונות והיא נאלצה לשלם כסף רב עבור ימי טיפול ורכישת תרופות מיוחדות. במהלך שיחה עם הווטרינר, טוענת הצעירה, עלה ספק בדבר הגזעיות של גורת הכלבים, ועל כן ביקשה הצעירה מבעלת הכלבים המקורית להציג בפניה את התעודות המעידות על גזעיות הכלבה. לדבריה, הדבר לא נעשה, על אף שהפצירה בה מספר פעמים לעשות זאת.
כעת, גם בעקבות עוגמת הנפש ותחושת העלבון, תובעת הצעירה את המוכרת בסכום של 5,000 שקל.