מקלט. על אף קולות ההרגעה התושבים חוששים | צילום: קובי קואנקסמקלט. על אף קולות ההרגעה התושבים חוששים | צילום: קובי קואנקס
מקלט. על אף קולות ההרגעה התושבים חוששים | צילום: קובי קואנקס
(מקלט. על אף קולות ההרגעה התושבים חוששים | צילום: קובי קואנקס)
בטקס חגיגי שהתקיים בשבוע שעבר קיבלו נציגי העירייה - מנהל אגף חירום וביטחון, דרור שלו ומנהלת מחלקת ההסברה באינטרנט וברשתות החברתיות, רמה ורדיאל, את הפרס מידי האלוף תמיר ידעי, מפקד פיקוד העורף ומידי אברהם כץ עוז, יו"ר המועצה לישראל יפה.
העיר זכתה בפעם הראשונה בתחרות כבר בשנת 2015. בנוסף, אתר העירייה נבחר ע"י פיקוד העורף כ'מושקע מאוד' וחשוב מכך מופיעים בו עדכונים חיוניים והוא מפנה לנושאי החירום בכמה מקומות בולטים.
קיים תמהיל מאוזן בין מידע פיקוד העורף לבין מידע עירוני. כמו כן, צוינה העירייה לשבח על שיתופם של מתנדבים פעילים בעיר המסייעים בשעת חירום שגויסו בעזרת קמפיין מיוחד שהובילה העירייה בפייסבוק.
עוד נכתב בשיקולי הזכייה כי "נבדק ונמצא כי באתר העירייה מפורט באופן ברור נושא ההיערכות לשעת חירום בעיר וכמו כן על הסיכונים הצפויים לתושבי העיר וכמובן דרכי ההתמודדות עימם, כמו המקלטים הציבוריים בעיר, הצגת והנגשת המידע לאוכלוסיות מיוחדת, הכנת המשפחה לשעת חירום וכו'".
בעיריית חולון ביקשו להבהיר כי היא פועלת בשיתוף פעולה תמידי עם פיקוד העורף והנחיותיו בנושא חירום ואף עורכת סימולציות ותרגילים בנושא לאורך כל השנה.