אם שהגיעה לוועדת קבלה בחטיבת ביניים בעיר טוענת כי מנהלת חטיבה הלבינה את פניה, לאחר שטענה בפניה ובפני גורמי חינוך אחדים כי בגדיה "מבלבלים את בנה". עוד נטען כי המנהלת אמרה כי זו הסיבה העיקרית לבעיית ההתנהגות של בנה.
לטענת האם, היא זומנה לוועדת שילוב עם בנה וצוות מבית הספר היסודי בו הוא לומד, כאשר בחדר המתין לה צוות מקצועי ומנהלת החטיבה. בשלב מסוים הילד התבקש לצאת מהחדר ואז אמרה המנהלת לאם כי הלבוש מהווה השפעה לרעה על בנה.
עוד הוסיפה כי השמלות שהיא נוהגת ללבוש מערערות את דמיונו של בנה וחבריו, ומקלקלות את הליך ההתבגרות שלו.
לטענת האם, המנהלת הדגישה שכיוון שהם מגיעים מעדה שנחשבת לשמרנית, עליה להתאים את עצמה לקוד הלבוש שמקובל בחברה הישראלית. האם שיתפה את המקרה בפוסט בדף הפייסבוק שלה ותוך זמן קצר הוא שותף והופץ בקבוצות ווטסאפ ופייסבוק של הורים באזור.
בין היתר כתבה האם "מיותר לציין כי אני עדיין מזועזעת מרמת דבריה של 'כבוד' המנהלת, מילים חשוכות, בעלת דעות קדומות, אפליה ברורה כלפי נשים מקועקעות וחייכניות. לא ידעתי שהגעתי לוועדה לשלום הילד לשנת 1819. חשבתי שאני ב־2018, לא?".
האם ציינה כי אחרי המקרה בחרה לרשום את בנה לבית ספר אחר אך הסערה סביב הדברים טרם נרגעה, בין היתר כיוון שמדובר במנהלת מוכרת ואהודה שהורים רבים מיהרו להגן על כבודה.
"מדובר באשת חינוך מהמעלה הראשונה. אני המומה שמתארים אותה כך, בעיקר כי היא בעצמה אישה נשית ומטופחת, כך שאי־אפשר לומר עליה שהיא אנטי נשים.
"בכלל היא אישה מאוד לבבית ואני גאה שהיא המנהלת של בני, כל המקרה נשמע תמוה ועוד יותר תמוה שהאישה לא התלוננה במינהל החינוך כפי שמצופה במקרים כאלו".
מהעירייה נמסר השבוע בתגובה כי "מנהלת בית הספר מכחישה מכל וכל את הדברים שנכתבו או ייחסו לה. לדבריה לא היו דברים מעולם".