אזעקה עולה ויורדת נשמעה בשעת לילה מאוחרת ברחובות בת ים וחולון. תושבים מבוהלים זינקו ממיטותיהם, העירו את ילדיהם ויצאו אל חדרי המדרגות והממ"דים. כולם המתינו לקול הנפץ, היירוט או אות הרגעה שיגיע מכלי התקשורת הארציים.
ההודעה הרשמית היחידה שיצאה מדובר צה"ל הייתה דיווח ראשוני: "לפני זמן קצר הופעלה אזעקה במרחב דרום תל אביב, יפו, אזור, חולון ובת ים, הפרטים בבדיקה".
לאור המצב המתוח בדרום בימים האחרונים, לא ניתן היה לפסול אפשרות שמדובר ביירוט מכוון לכיוון תל אביב, אך מאחר ושום הודעה אחרת לא יצאה לתושבים במשך דקות ארוכות, הם החלו לשוב לבתים והותירו את הזירה לקבוצות הווטסאפ המקומיות שהחלו בהפרחת ניחושים ושמועות, אחת מהן הייתה שטיל יורט מעל תל אביב או שהייתה נפילה בחוף בבת ים.
רק כרבע שעה לאחר מכן יצאה הודעה לתקשורת ובה הודיע דובר צה"ל ש:"בהמשך להתרעת צבע אדום בגזרת גוש דן, ולאחר בדיקת הפרטים, האזעקה הייתה אזעקת שווא". תושבי העיר שבו למיטותיהם, אך הבהלה רחוקה הייתה מלהיגמר, והרשתות החברתיות גועשות גם הבוקר.
הודעת פיקוד העורף | צילום מסךהודעת פיקוד העורף | צילום מסך
הודעת פיקוד העורף | צילום מסך
(הודעת פיקוד העורף | צילום מסך)
"מי שהעירו אותו בשלוש לפנות בוקר באזעקה, ורץ יחף להוציא את הילדים מהמיטות כשהוא כל הזמן מחכה לפיצוץ, לא באמת יכול לחזור לישון בשלווה", כועסת תושבת העיר, ותושב אחר מציין: עבור התושבים מדובר בתקלה רצינית שעוררה היסטריה, ומישהו צריך לבדוק אותה לעומק".