פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד תושבת חולון, ליאת עוזרי (48), באשמת סרסרות למעשה זנות והחזקת מקום לשם זנות ונגד תושבת תל אביב, לי פולבינצ'יק, בגין קשירת קשר לפשע, סרסרות למעשה זנות, החזקת מקום לשם זנות, פרסום שירותי זנות, קבלת דבר במרמה, עבירות מס, הלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות.
בית הבושת שהתגלה בחדרהבית הבושת שהתגלה בחדרה
בית בוש
(צילום: דוברות המשטרה)
בכתב האישום מואשמת גם אימה של לי, אילנה פולבינצ'יק, בהלבנת הון. בנוסף, הוגש כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בת"א נגד נטלי אתאל ושי לי – אלחרר הכולל עבירות של (כל נאשמת על פי חלקה): סרסרות למעשה זנות, החזקת מקום לשם זנות, פרסום שירותי זנות, קבלת דבר במרמה, עבירות מס, הלבנת הון ועבירות נוספות. בנוסף, הוגש כתב אישום לבימ"ש השלום בתל אביב נגד אמיר ביטי בגין עבירות מס.
קראו גם:
על פי כתבי האישום, שהוגשו על ידי עו"ד שרית ארונוב, בשנת 2017 פולובינצ'יק התחברה עם אתאל ואלחרר על מנת להחזיק מקום ברחוב הירקון בתל אביב לשם עיסוק בזנות ובמטרה לחיות מהתשלום שיקבלו הנשים שיעבדו במקום.
בין דצמבר 2018 ועד יולי 2019 ניהלה עוזרי את בית הבושת באופן שוטף, כאשר בסוף המשמרת הייתה נוטלת את שכרה מהקופה. במהלך השנים 2017-2019, הפיקו פולובינצ'יק, אתאל ואלחרר הכנסה של כ-4 מיליון שקל ששולמו בעבור שירותי זנות, כאשר כל אחת מהנשים העובדות במקום הפרישה בין 42%-47% מהכסף ששולם לה, בעבור השירותים שסיפקה, לקופת בית הבושת.
במטרה להסוות את היות המקום בית בושת ולהסתיר את העובדה כי פולובינצ'יק בעלת המקום, פנו אתאל ואלחרר לרשויות המס, בסיועו של יועץ המס, אמיר ביטי, דגם נגדו הוגש כתב אישום, וביקשו להוציא תעודת עוסק מורשה בטענה כי מדובר בעסקים הנותנים שירותי ספא.
בנוסף, ביקשו השלושה מביטי להפיק עבורן תלושי שכר פיקטיביים, שיכללו בהוצאות העסק, למרות שבפועל עבדו נשים רבות יותר בבית הבושת, אשר קיבלו את משכורתן במזומן מלקוחות בית הבושת.
על פי כתב האישום, בסיועו של ביטי במהלך השנים 2017 - 2019 הגישו פולובינצ'יק אלחרר ואתאל, דו"חות כוזבים לרשויות המס, מתוך כוונה לסייע להן לחמוק ממס (הצהירו על הכנסה של כ 180,000 שקל בלבד). במהלך כל התקופה בה פעל בית הבושת פרסמה פולובינצ'יק את השירותים הניתנים בבית הבושת באינטרנט ובאמצעות כרטיסי ביקור ואף דיווחה בשיתוף אלחרר ואתאל על המודעות כפרסום עבור עסקי הספא.
בנוסף, שילמה פולובינצ'יק את מיסי בית הבושת, באמצעות כרטיס האשראי של אמה אילנה, הדריכה את הבנות העובדות מה לומר במידה ויחקרו על ידי המשטרה והורתה לבנות למחוק את ההתכתבויות ביניהן. במקביל, החל ממרץ 2016 קיבלה פולובינצ'יק הבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי וסיוע בשכר דירה, תוך מתן הצהרות שקריות שהיא אם חד הורית המתגוררת לבד ואינה בעלת נכסים או הכנסה.
לכל העדכונים – חדשות חולון