האם בקרוב תוקם בחולון 'שכונת הרב עובדיה יוסף'? בסיעת ש"ס בחולון מתכננים להנציח את הרב עובדיה יוסף, נשיא מועצת החכמים ומנהיגה הרוחני של המפלגה ומכוונים גבוה "רחוב זה לא מספיק בשבילו, אנחנו בודקים הרבה אפשרויות רציניות וגם העירייה כבר הביעה נכונות לזה".
הרב עובדיה יוסףהרב עובדיה יוסף
הרב עובדיה יוסף
(צילום: אלכס קולומויסקי)
ועדת השמות העירונית של חולון בראשות חבר מועצת העיר, מאיר רוק, החליטה לאחרונה להנציח שלוש דמויות משמעותיות בעיר. שמו של בית הספר החדש (ברוח הייטק היי) שבשכונת ג'סי כהן יוחלף לבית הספר שמעון פרס, סמטה סמוכה לרחוב נעמי שמר שבשכונת קריית אילון תיקרא על שמה של הזמרת עפרה חזה ושביל העלייה לפילבוקס ייקרא מעתה על שמו של האלוף במיל' יעקב פרי (פרולוב) המנוח, שהיה מפקד גדוד 52 של חטיבת גבעתי בקרב על הפילבוקס שבתל א-ריש.
החלטות אלו עודדו גורמים נוספים בעיר וגורם המעורה בנושא סיפר כי בסיעת ש"ס בחולון מתכננים לבקש לקרוא למקום בעיר חולון על שם הרב עובדיה יוסף ז"ל. סגן ראש העירייה, חיים סברלו, בחן את האפשרות בעבר ונראה כי עכשיו ההצעה קרובה מתמיד: "זה תמיד בראש שלי אבל עכשיו אני ממש מחפש, זה יקרה בוודאות" אומר סגן ראש עיריית חולון ויו"ר סיעת ש"ס בחולון, חיים סברלו "כמובן שרחוב זה לא מספיק, אנחנו לא מתכוונים להנציח אותו במשהו פשוט אלא במקום מרכזי, אולי אפילו נקרא לשכונה על שמו. הנושא הזה מאוד חשוב לי ואני מבטיח שזה יקרה. גם ראש העירייה, מוטי ששון, הביע נכונות לנושא. מוטי מאוד העריך את הרב ועכשיו יותר מתמיד הוא מעוניין לתת לו כבוד בחולון".
כזכור בנו של המרן, הרב אברהם יוסף, היה רבה הראשי של העיר חולון במשך שנים רבות ונאלץ להתפטר מתפקידו במסגרת עסקת טיעון לאחר שהורשע בהפרת אמונים, אך למרות שאין לו תפקיד רשמי הוא עדיין דמות משמעותית במועצה הדתית ואף משתתף באירועים וטקסים עירוניים.