פסטיבל "אקי-נו" לקולנוע יפני שיתקיים זו השנה השנייה בין התאריכים 31-24 באוקטובר בסינמטקים של חולון, ירושלים, ת"א חיפה והרצליה.
9 הסרטים שיוקרנו בפסטיבל ישקפו את מיטב העשייה הקולנועית העכשווית והעדכנית מיפן בשנתיים האחרונות מהז'אנרים השונים: דרמות משפחתיות, מתח, אנימציה, קומדיה ואימה.
את הפסטיבל יפתח סרטה החדש של נעמי קוואסה "אל האור" שהשתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל "קאן" האחרון ויוקרן בהקרנת טרום בכורה בישראל אדיבות "קולנוע חדש". מיסאקו היא צעירה מלאת תשוקה לעבודתה כמדבבת סרטים עבור לקויי ראיה. במסגרת קבוצת מיקוד ומשוב היא פוגשת את נאקמורי, צלם מבוגר, המאבד בהדרגה את ראייתו. מיסאקו נחשפת לתצלומיו של נאקמורי, ומגלה כי הם מעוררים בה רגעים נשכחים מעברה. בעוד מיסאקו מנסה לתאר לליקויי הראייה בעבודתה את המתרחש על מסך הקולנוע, התצלומים והקשר הנרקם בינה לבין נאקמורי מאפשרים לה לראות את יופיו של העולם, שהיה חבוי מעיניה, דרך עיניו הכבות.
סרטו החדש של קיושי קוראסאווה "לפני שנעלם" שהוקרן במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן 2017 מגולל את סיפורו של שינג'י, בעלה של נרומי, שנעלם. כעבור כמה ימים הוא שב, שונה בתכלית. נראה שהוא הפך לאדם אחר לחלוטין, אוהב וקשוב. בו בזמן, רצח של משפחה מתרחש בעיירה סמוכה וסדרה של אירועים מוזרים תוקפים את יפן. סאקורי, עיתונאי מקומי, יוצא לחקור את התעלומה.
"גוקורוקו" סרט ביכורים של קיי אישיקאווה, שהוקרן בפסטיבל ונציה 2016, מספר את סיפורו של טאנקה, שעובר זמנים לא פשוטים. בחייו הפרטיים הוא תומך במטסוקו, אחותו הצעירה, ובעבודתו כעיתונאי-חוקר הוא מנסה לחשוף תעלומה של מקרה רצח קשה של משפחה, שהמשטרה לא הצליחה לפענח. טאנקה מבקש לרדת לעומק המקרה, ולשם כך מראיין חברים ומכרים אודות המשפחה - לכאורה, המשפחה המושלמת. אולם, ככל שהוא נחשף לסיפורים אודותיה, סדקים רבים מתגלים.
בסרט האנימציה עטור השבחים "בפינה זו של העולם" של סונאוקטא בוצ'י, סוזו עוזבת את הירושימה ואת משפחתה כדי להתגורר עם משפחתו של שוסקו, בן זוגה, בקורו, עיר נמל צבאית. השנה היא 1944. מלחמת העולם השנייה על קרבותיה הנוראים בעיצומה, וחייהם של סוזו ובני משפחתה הופכים קשים מדי יום. למרות אימת המלחמה, סוזו מצליחה לשמור על קור רוח ועל תשוקה לחיים. אולם, ב-1945, כאשר כדור אש עצום בגודלו מתפוצץ מעל שמי הירושימה וזורע חורבן שהאנושות טרם ידעה, אומץ לבה ותאוות החיים של סוזו יעמדו במבחן.
פסטיבל אקי-נו לקולנוע יפני, 24-31.10. פרטים נוספים ורכישת כרטיסים בסינמטק חולון, ירושלים, תל אביב, חיפה והרצליה.