יום הקולנוע הישראלי חוגג את שנתו הרביעית ב 6.9 ומאפשר לכם להגיע אל בית הקולנוע הקרוב ולצפות במגוון רחב של סרטים ישראליים, חלקם בהקרנות בכורה, במחיר של 10 שקלים בלבד לכרטיס. זו הזדמנות לתמוך בקולנוע הישראלי וגם לצפות בסרטים שמועמדים לפרס אופיר, שיתקיים בעוד כשבועיים.
בין הסרטים החדשים שיוקרנו, כדאי לשים לב ל:
״געגוע״ של שבי גביזון - גבר בן 55 מגלה כי לפני 20 שנה נולד לו ילד ממי שהייתה חברתו. עם שי אביבי, אסי לוי ושמיל בן ארי.
״פוקסטרוט״ של שמוליק מעוז - סיפורה של משפחה: האב והאם נמצאים בדירתם המרווחת ובנם, החייל, משרת הרחק מהם. אבל למרות המרחק והניתוק המוחלט ביניהם ─ הם משנים זה את גורלו של זה. עם ליאור אשכנזי ושרה אדלר.
״מוטלים בספק״ של אלירן אליה - תסריטאי המוצא עצמו תקוע בחייו האישיים נידון לעבודות שרות אותן הוא מבצע עם נערים עבריינים בבאר שבע. עם רן דנקר ואוראל ספיר.
״פיגומים״ של מתן יאיר - אשר, בן 17, תמיד היה הנער המופרע. הוא לומד בשנה האחרונה בתיכון. כשמורה חדש לספרות בשם רמי נכנס לכיתה של אשר, הוא נחשף דרכו לעולמות חדשים, אך כשרמי המורה מתאבד לפתע, חייו של אשר נכנסים לסחרור. עם אשר לקס ויעקב כהן.
״מכתוב״ של עודד רז, חנן סביון וגיא עמיר - סטיב ו"צ'ומה" הם צמד גובים קשוחים בארגון פשע ירושלמי, שאירוע מכונן בחייהם גורם להם לעשות תפנית ולהחליט להגשים לאנשים משאלות מפתקים שהם שמים בכותל. העלילה מסתבכת כשראשי הארגון מחליטים שהחופשה נגמרה והם צריכים לחזור לעבוד. עם חנן סביון, גיא עמיר וחן אמסלם.
״הבן דוד״ של צחי גראד - נפתלי אוסף מוקדם בבוקר פועל ערבי לטובת שיפוץ הסטודיו שלו. באותו בוקר, מותקפת נערה בישוב והחשד של אנשי הכפר נופל על פאהד. נפתלי הליברל יוצא להגנתו של הפועל. אלא שהמציאות גדולה על נפתלי. עם צחי גראד ועלא דקה.
״האופה מברלין״ של אופיר ראול גרייצר - תומאס, קונדיטור מוכשר מברלין, מנהל מערכת יחסים עם אורן, גבר ישראלי נשוי. כשאורן נהרג בתאונת דרכים, תומאס נוסע לישראל בניסיון להתחקות אחר חייו. עם דרה אדלר, זוהר שטראוס וסנדרה שדה.