לקראת פורים תפתח בחולון התערוכה לשבת. לקום. / ילדים מעצבים כסאות לילדים שתיפתח בחולון, תציג כיסאות מחופשים כיד הדמיון והיצירתיות של ילדים ובהשראת בהשראת גיבורי על המוכרים מתכניות טלוויזיה או דמויות מתוך הספרות ובין אם רק בצורה וצבע.
הכיסא הוא אחד מהרהיטים הנפוצים ביותר והמוכרים לכל שכבות הגיל מינקות ועד גיל זקנה. ילדים מתחברים לכיסא המיוחד שלהם גם בבית ובאמצעותו משתלבים עם עולם המבוגרים בישיבה סביב שולחן, בחדר הילדים כדי להכין שיעורים או סתם לצפות במסך הטלוויזיה ולארח חברים. הכיסא נתפס כאישי, ונקשר עם נוחות ויציבות מחד ועם משחק ופנאי מנגד.

כסא באטמן, עיצוב: אלון מרטיןכסא באטמן, עיצוב: אלון מרטין
כסא באטמן, עיצוב: אלון מרטין
(יח"צ)

כסא אסטרונאוט, עיצוב: יואב טרבלסיכסא אסטרונאוט, עיצוב: יואב טרבלסי
כסא אסטרונאוט, עיצוב: יואב טרבלסי
(יח"צ)

הילדים יצרו יצירה משותפת עם הוריהם והתהליך היווה מפגש ייחודי של רעיונות, מחשבות ותחביבים משותפים והעברתם לכדי מימוש באמצעים אמנותיים ועיצוביים תוך עשיית שימוש חוזר בכיסאות גן שיצאו מכלל שימוש.
מאחורי התערוכה עומדים: גן נעמ"ת "חוני המעגל" מתל אביב, והגנים "ריף" ו"ים" מחולון שביחד יצרו פרויקט מרגש וצבעוני זה אשר עוסק במחזור ושמירה על איכות הסביבה, כאשר כסאות גן מעץ אשר יצאו מכלל שימוש, חזרו לחיים אחרי שקיבלו עיצוב מחודש ובתוך זה גם (על ידי שילוב של פרויקט "ספריית פיג'מה") בהנחלת אהבה לקריאה ולספרים.
בגן "ריף" בחולון עיצבו הילדים על פי הנושא שמלווה השנה את הפעילות בגן: ראיית האחר באמצעות התבוננות על גיבורי על, גיבורים אנושיים והגיבור שבכל אחד מאיתנו. כל זאת ברוח הסובלנות והחברות, שזו השפה המדוברת בגן.
הלך הרוח בגן "ים" בחולון הוא לצמוח עם הילדים מתוך תפיסת העולם שלהם בדרך שמעודדת סקרנות ובסביבה בה הם מרגישים ייחודיים בטוחים ונאהבים.

כסא חתול תעלול, עיצוב: אלון מנורכסא חתול תעלול, עיצוב: אלון מנור
כסא חתול תעלול, עיצוב: אלון מנור
(יח"צ)

בין הכיסאות ניתן לראות כיסא שעוצב בהשראת הסיפור "מיץ פטל", כסאות בהשראת גיבורי העל "כוח פי.ג'יי", באטמן, כסא אשר שזורים בו פרחי צמר, כסא המורכב מבובות משחק ישנות ודובי צעצוע, כסא מכונית וכסא טרקטור ועוד.
פתיחה חגיגית 3.3.2020 בשעה 17:30. במסגרת אירוע הפתיחה תתקיים החל מהשעה 18:00 פעילוות לילדים ולכל המשפחה ברחבת מרכז עזריאלי בחולון.